Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kinek van lakásba görög...

Kinek van lakásba görög teknőse? Ha szabadon él a lakásba hova piszkít? Nem kell terrárium úgytudom neki.

Figyelt kérdés
2013. szept. 2. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet csak úgy szabadon hagyni a lakásban, mert megfelelő talaj és főmérséklet kell neki. Ezt vagy a szabadban megépített kifutón a Nap melege adja, vagy kell neki venni a terráriumába napoztató lámpát és UV-égőt is. Ha szabadon van a lakásban mindenhova odakakil és nem lehet szobatisztaságra nevelni. Nem egy társas lény, nem simogatásra van, ő úgy érzi jól magát, ha megfelelő talajon és hőmérsékleten van, és békén hagyják.
2013. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én görög teknősömre nem igaz az, amit az előző hozzászóló írt. Van neki a lakásban egy 1 méterszer 2 méteres terráriuma, van benne lámpa és búvórész is, de egyszerűen nem szeret benne lenni, pedig erdei föld van alatta. Kizárólag este van el benne, mikor alszik, egyébként hiába tudna benne jönni-menni mindig ki akar mászni és a terrárium oldalára próbál felmászni, aminek az a következménye, hogy sokszor felborul.

Emiatt legtöbbször kint van a szobában, a lámpáját is ki szoktam neki venni, ezt imádja, mert így szabadon tud jönni-menni ha akar, ha megunta akkor bebújik a lámpa alá.

Azt is megcáfolnám, hogy nem simogatásra van! :) Az enyém imádja, ha simogatják a fejét vagy a kis lábát, sokszor így alszik el. Idegenektől fél, azt sem szereti, ha idegenek érnek hozzá, de ha én simogatom, vagy olyan ember akit ismer, akkor láthatóan élvezi.

Ezen kívül nagyon érdeklődő és kis kíváncsi, már többször labdáztam is vele, ha elgurítom a labdát utána megy, ami elég vicces tud lenni :)

Szerintem ha valaki nem csak azért tartja, hogy nézegesse, hanem valóban próbál vele kapcsolatot kialakítani, akkor elég közeli kapcsolatba lehet vele kerülni.

2017. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!