Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Felhólyagosodott a királypiton...

Felhólyagosodott a királypitonom bőre, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Fiatal királypitont vettem néhány hónappal ezelőtt. Úgy 2 hete nem néztem rá különösebben, nem vettem ki, csak ma. Kezdetleges még a terráriuma, a fűtés még csak most lesz hozzá bevezetve. azonkívül mindene van ami kell. Púrhabbal készítettem neki hátteret, oxidfestékkel festettem.

2013. szept. 6. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem csak vedleni fog? Vagy "máshogy" érted a felhólyagosodást?
2013. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát egy Vörös királysiklóm van, ő nem így vedlik.

Néhány helyen kis kitülemkedések vannak rajta. a hasán egy helyen fel is jött róla a pikkely egy picit.

Nem vedlés, mert a a hasán levő pikkely az olyan mint valami felnyomná egy pontot, és több helyen ilyen a bőre.

2013. szept. 6. 15:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Az lenne a legtisztább ha raknál fel róla képet
2013. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

áá, próbáltam de sajnos nem tudtam róla normális képet csinálni. Amiket csináltam azért felpakolom.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 6. 20:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes :/ ha nincs bent neki fűtés (lámpa/talajfűtő) akkor égés nem lehet, pedig az égési sérülés okos hólyagokat. Bár vegyszer is okozhat égési sérülést, nem tudom, hogy használtál e valamit a festéken kívül.

(egyébként nem szép dolog hidegvérű állatot fűtés nélkül hagyni)

Élősködőről se hallottam, ami ilyet csinált volna. Milyen talaj van neki? Fertőtlenítve van?


Helyedbe vennék Sera reptimineral C-t (nem 'H'-t!) mert az komplex vitamin húsevő hüllőknek és mindig tennék az eleségállatra. Ennek annyi hatása lehet, hogy megerősíti az immunrendszerét és így elősegítheti a gyógyulást.

Ha rosszabbodik, akkor azért vidd el állatorvoshoz.

2013. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm az utolsó válaszoló válaszát. Külföldi honlapokon találtuk meg a választ. Ha sokáig nincs fűtése kelések jelennek meg a bőrén.
2013. szept. 18. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:

(utolsó vagyok)

Annyira hideg lett volna a lakásban? 15 fokon volt a légkondi? :)

Egyébként ettől függetlenül vegyél neki vitamint, elősegíti a gyógyulást.

2013. szept. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!