Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tojást rakott a teknősöm?

Tojást rakott a teknősöm?

Figyelt kérdés

Van két 4 éves teknősbékám. Egyszercsak, amikor tettem tisztába őket, vagyis a vizet megláttam, hogy egy tojás szerű tárgyat vettem bent észre. Körülbelöl 3 cm hosszú és 1 centi széles. Mi lehet, tudtommal a teknőceim lányok, szóval nem igazán állhatna fenn a tojásrakás lehetősége. A tojást a szigetük mögé tették , megigazítottam a köveket, úgy, hogy egy "zug" legyen. A tolyás közé valami trutyi lett. Két tojás volt, de az egyik törött volt, mikor megláttam.


Mit tegyek az esetleges tojással?



2013. szept. 8. 19:56
 1/2 Papa1724 ***** válasza:
100%

Szia!


Semmit, takarítsad ki az akváriumból, abból biztos, hogy nem lesz kisteknős.


A teknősök szaporításának elengedhetetlen feltétele természetesen, hogy legalább két, azonos fajtájú, de eltérő nemű ivarérett teknős legyen egy helyen.

A már ivarérett nőstény teknős időnként akkor is rak le tojást, ha nem volt párzás. Ilyen esetben rendszerint csak egy-két tojás kerül elő, és mindegyik terméketlen is lesz.

Ráadásul még esetleges párzás esetén is azzal a teknőstojással, amit az akvaterrárium vizébe tojik a teknős, ne is kisérletezzünk, felesleges erőlködés. Mire észrevesszük, addigra már lökdösik össze-vissza a vízbe, esetleg már meg is repedt, terméketlen lesz. Néha előfordul, hogy meg is eszik, főleg ha a lökdösés következtében megtörik.

Ugyanis a madarakkal (pld.: tyúktojás) ellentétben a "zigóta" a teknőstojásban nem tapad le a tojás falához. A sárgáját egy "jégzsinór" középen függesztve tartja, ami viszont igen kényes és szakadékony. Ha elszakad a "jégzsinór", és a sárgája letapad(hat) a tojás falához, abból már eleve nem lesz kisteknős!


Az ékszerteknős adott esetben csak kényszerből rakja a tojást a vízbe. A víz partján közepesen kemény, napsütötte helyen ássa el a tojásokat a földbe.

Igen, a földbe! A közhiedelemmel ellentétben az ékszerteknősök nem a homokba, hanem a tópart környéki, számára megfelelő földbe ássa el, homokba csak akkor, ha nem talál más megfelelő helyet.

2013. szept. 12. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ, sokat segítettél.
2013. szept. 12. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!