Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaptam kicsi (kb.4 cmes a...

Kaptam kicsi (kb.4 cmes a páncélja) Királyteknőst, hány fokos víz kell neki? többi kérdés alul

Figyelt kérdés
hány fokos víz kell neki, kell- e az akviba növény(milyen?), aljzat(kavics homok stb), egyedül is eltartható, vagy vegyek mellé párt, ékszertekivel megfér- e egy akviban, honnan tudjam hogy hím vagy nőstény, mivel etessem? Fontos!

2013. szept. 9. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Nekem két tekim van, szerintem vegyél mellé még egyet, ez akár ékszerteki is lehet.

Az akvárium alján kavics van ezt szeretik túrni.

A kimászó sziget fölé pedig lámpa kell, mert imádnak napozni.

A nemét majd később tudod megállapítani a karmaiból és a farkából.

Kell meg vízszűrő, és egy külön tál amiben eteted őket, tovább tiszta marad a vizük így.

Enni faggyasztott fehér halat, néha szárított halat, vagy szárított bolharákot, szívmixet, ha nagyobbak lesznek néha csirkemájat.

Én növényt szoktam nekik venni, de rendszeresen megeszik, pedig kapnak enni.

És nagy ritkán szoktam venni ilyen teknős formájú kálciumot, ami feloldódik a vízben.

És a vizük 25-26 fokra van állandóra állítva, ez mindig megy, a lámpa éjjel nem megy nekik.

2013. szept. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Papa1724 ***** válasza:
63%

Jó választ kaptál az előttem szólótól, csak kiegészíteném pár szösszenettel:


Az ékszerteknős (és általában a teknősök), bár nagyon sokan úgy gondolják, nem társas lény. Egyes területeken, ahol nagyobb mennyiségben elszaporodott a populáció, gyakran látható, hogy nagy csapatokban sütkéreznek a napon. Hosszas megfigyelések alapján azonban megállapítható, hogy (a párzást kivéve) nem keresik egymás társaságát, semmi nyomot nem találtak arra, hogy bármilyen emberi értelemben vett közösségben élnének. Egyetlen "kommunikációs kapcsolatuk", hogy ha valamelyik veszélyt érez, és a vízbe menekül, a többi rendszerint ösztönösen azonnal reagál rá.


Tehát egyedül is nyugodtan tarthatod.

Persze nem árt neki, ha veszel mellé egy "társat", de ezt csak akkor tedd, ha a megfelelő méretű akváriumot, így a megfelelő nagyságú életteret tudod biztosítani most is, és majd akkor is, ha az idők folyamán szépen növekszenek.

2013. szept. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!