Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hány hónapos korba adhatok a...

Hány hónapos korba adhatok a kicsi teknőseimnek fagyasztott halat, valamivel nagyobbak mint egy 50-ft-os?

Figyelt kérdés
olyan 3-hónaposak lehetnek a 2 teki

2013. szept. 15. 09:08
 1/3 Papa1724 ***** válasza:
74%

Szia!


Már lehet adni nekik fagyasztott (kiolvasztott) kishalat.

Csak össze kellene vágni apróra.

Ezt úgy tudod a legjobban megcsinálni, ha kiveszed a fagyóból, a kezedben pár másodpercig folyó víz alatt öblögeted. Ekkor a felső réteg kicsit megolvad, de a többi fagyott marad, így könnyen szeletelheted éles késsel. Majd langyos vízbe teszed, hogy kellő hőfokú legyen, és úgy adod oda nekik.


Ha sok megmarad, érdemes lehalászni akváriumi kis hálóval, lecsepegteted, egy kis zacskóba vissza a fagyóba, és a következő nap oda lehet adni nekik kiolvasztva, nem lesz semmi baja a halnak.

2013. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Ennyi idősen már az enyémek is kaptak. Muszáj is volt, mert elkezdett puhulni a páncéljuk. Én simán kiszedtem a fagyasztóból, délutánra szobahőmérsékletűre olvadtak és megkapták. Ha megteheted, érdemes egy külön kis akváriumot tartani az etetésre, mert az élő hallal nagyon nagy piszkot csinálnak a terráriumban. Az enyémnek kinőtték a kisebb terráriumot, így amikor kaptak egy nagyobbat, a kicsit megtartottam etetőnek. :)
2013. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ment a zöld kéz mindkettőtöknek !
2013. szept. 15. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!