Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van 1 üres helyem, milyen...

Van 1 üres helyem, milyen állatot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Sziasztok az szeretném tudni, hogy mit ajánlotok nekem 1 megüresült terráriumba? 1 afrika óriás csiga lakott itt aki sajnos ma elpusztult 7. évében:(. Erre a helyre szeretnék valami igénytelen olcsó kétélűt vagy hüllőt (leopárd gekkóm már van azt nem szeretnék). Mit ajánlotok? Előre is köszi!

2013. okt. 6. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

2 olyan hüllőt tudok ami 5 centis körüli, feltételezem nem egy nagy terráriumról van szó.


Tropicolotes törpe gekkó. Nagyon apró kaja kell nekik, hangyaméretű tücskök, vagy válogatott egészen mini liszkukac, mert kicsi a szájuk, és ha nem tudsz ilyen kaját venni sehol, akkor nincs értelme állatot sem. Én csak 1 helyen tudtam nekik kaját szerezni. 20-40 fok közt bírják, és kell nekik UV-s lámpa (repti glo 10.0) Sokat mozognak, sivatagi állatok, nappal vannak ébren, lehet kettőt betenni kis terráriumba.

http://www.youtube.com/watch?v=zsWFszhve3U



Másik mini állat a rövidfarkú törpekaméleon. Nekik jók az 1 centis tücskök, könnyebb etetni őket, csak ők unalmasak, mert mint egy szobor úgy állnak órákig. Repti glo 5.0 lámpa kell föléjük és 3-5 mm vékony faágak, amin mászhatnak. http://www.youtube.com/watch?v=GxTyPCO5gvQ

A kajára se mennek oda, megvárják míg az odamegy közel, és kinyújtják a hosszú nyelvüket, úgy esznek.

2013. okt. 7. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi hát a kaméleon felkeltette az érdeklődésemet.:)
2013. okt. 8. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!