Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen vitamin kell pici...

Hópihe22 kérdése:

Milyen vitamin kell pici ékszertekinek ha páncélja puha?

Figyelt kérdés
2013. okt. 10. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Kisállat kerben lehet kapni ékszertekiknek komplex vitamint. Valamint kell neki egy olyan lámpa, ami alkalmas arra, hogy D-vitamint állítson elő a teki szervezete. Nekem görög teknőseim vannak, és én exo terrás sun glo égőt használok, az tökéletes erre. Elég a legkisebb, a lényeg, hogy tudjon napozni. De, ha még nagyon fiatal, akkor rugalmas a páncélja. Persze, ha extrém puha, az tényleg gond.
2013. okt. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
és adj neki sok gyümit:)
2013. okt. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
milyen gyümit kaphat a teki?most fagyasztott halat kap de csak ugy 3-4 naponta eszik kicsit
2013. okt. 10. 17:16
 4/6 Márkkkk válasza:
kalcium-foszfát is kell a d-vit és a lámpázás mellé. vehetsz por alakban patikában és rászórod a kajájára, vagy ha kicsi halakat adsz (pl fagyasztott), aminek a gerince is benne van, akkor az is jó. ha a vitaminkomplexben van kalciumfoszfát, lehet h port már nem kell adni mellé.
2013. okt. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Márk jót ír.

A páncélhoz (csonthoz) kálcium kell (lásd Densia reklám). ha nagyon kritikus a helyzet, akkor az állatorvos ad neki injekcióban. Kissé meglepően néz ki, láttam már ilyen esetet.


A hallal való etetés szintén nagyon hasznos, mégiscsak azt enné inkább a természetben is. Piacon kapsz apró halat (az el- előkészítéséről sajnos nem tudok nyilatkozi).


Adhatsz neki csodavitamint, de ha csak ez a gond, akkor nem az az ideális megoldás.

2013. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nagy Nóra 88 ***** válasza:
Ne adj neki gyümölcsöt, az ékszerteknős ragadozó...
2016. jún. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!