Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kezdő terraristának ( már van...

Kezdő terraristának ( már van egy madagaszkári tarka gekkóm) Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami egzotikus állatot venni a terraplazan.

Én kaméleonra gondoltam.

Ti mit javasoltok?

Válaszokat/tippeket előre is köszönöm!


2013. okt. 19. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

huhh, először "kezdő terroristának"-ot olvastam :)

Mondom magamban, hogy kerül ez az állat-rovatba. :)



Viccet félretéve, először megmondhatnád, mekkora méretben gondolkodsz. Mennyi helyed van.

+ mennyi pénzt szánsz rá.


A rendelkezésre álló hely és a pénztárca szab határt.

2013. okt. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sanya9906 ***** válasza:
Zöld anolisz vagy toke gekkó vagy kékfarkú szkink vagy kéknyelvű szkink de a kaméleon is jó főleg ha sisakos kaméleom. :-)
2013. okt. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hím sisakos kaméleonom kicsiben aranyos volt nálam, de ivarérett kora után folyton ilyesztgetett minket. 2 éves kora után úgy fújt ránk, mint egy gonosz macska. 10x annyit evett, mint a gekkó, és semmi kedvességet nem mutatott. Amennyire szerettem először, annyira megutáltam.


A madagaszkári nappaligekkóm ellenben egy kedves, gyönyörű és rendkívül intelligens hüllő volt. Amikor szabadon volt a lakásban, megtalálta a kaját, vizet, annyira életrevaló volt, nem olyan buta mint a kaméleon, aki felmászott a függönyre aztán le kellett szedni hogy ne haljon éhen. Tehát ezt még ki is lehet engedni.

Csipeszről adtam neki mézzel összekevert banánt, és mivel édesszájú volt, így arra mindig odaugrott, azzal lehetett csalogatni. Persze amikor ki volt engedve akkor nehezen fogtuk meg, mert felszaladt a plafonra és oda nem tudtunk utána menni, de amikor lent volt azért csak megfogtuk. Engem nem zavart ha szabadon van, csak olyankor az ablakot nem lehetett kinyitni miatta, összeszarta az ajtófélfát és fűteni kellett a lakást ezerrel. Tehát egyszerűbb volt bezárva tartani.


Most szakállas agámám van, őt kézbe lehet venni, persze ő is be van zárva, hát kint nem tudnék neki 32 fokot csinálni, de néha kiveszem, hagyja magát sőt mászik is a kezemre, szeret az ágyon futkosni. Ő jobb olyan szempontból, hogy nem tud a falra felszaladni. Kicsiben még butácska volt, már egyre okosabb. Már olyanokat tud, hogy szól ha éhes, elkezdi kaparni a tálját és tátog, meg néz rám. Meg a barátomra is. Érdekes, ha egy nap ő ad neki enni, akkor másnap neki szól, arra fordul hozzá és ott kapar, meg ott tátog. Marha jó a látása, hallása is egyébként és felismer minket. Amikor megjövök a boltból és meghallja a szatyor csörgést, rohan oda, azt hiszi tücsköt kap. Sajnos néha akkor is ha épp nem azt hozok, de azért optimista és ha ilyen aranyos, persze mindig adok neki valamit. Tartok itthon banánt, szőlőt, barackot, salátákat, répát, vagy valami mindig van amit adhatok neki, így könnyű etetni. Persze néha egyik kaját eszi, néha a másikat, sose tudom, hogy épp mit enne, ezért odarakok 3 félét had válogasson. De rajta látszik, hogy szeret minket. Teljesen másképp viselkedik, nem olyan hülye mint a kaméleon.


Agámák aranyosak. De ezt már észrevettem a viziagámán is, az is aranyos, csak az túl nagy, nincs akkora terrárium a földön ami elég lenne neki.

2013. okt. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg a madagaszkári nappaligekkó amikor szabadon volt, néha bement a terráriumba teljesen magától. Persze nem a saját terráriumába, hanem a kaméleon mellé ment be és ott vigyorgott. Szerencsére a kaméleon nem bántotta, pedig ő volt a nagyobb, de amúgy se tudta volna bántani, mert a gekkó sokkal gyorsabb volt nála.
2013. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!