Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sos a kaméleonom nem húzza...

Sos a kaméleonom nem húzza vissza a nyelvét mit csináljak?

Figyelt kérdés
most értem haza és a nyelve oda volt ragadva egy köhöz egy szöcskét akart elkapni gondolom és mell lötte a nyelvét amit elég gyakran csinál mármint hogy mellé lövi. gyorsan kövestül kiszedtem és langyos vizzel ovatosan leszedtem a nyelvét de nem akarja behuzni sőt még rá is harapott illetve be van csukva a szálya s a nyelve kint van.nem tudom mit csináljak..??????

2013. nov. 5. 15:51
 1/9 hanna20011102 válasza:
menj el vele sztm állatorvoshoz ;)
2013. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
elmennék ha tudnék csak külföldön élek s nem tudok kutyás álatorvoson kivül máshová vinni.oda meg minek
2013. nov. 5. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:
én kígyózok..kaméleonom nincs.. de nem lehet "vissza" hajtogatni a szájába??
2013. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó későn válaszolok akkor már. Valószínűleg nem képes többé behúzni. Pontosan nem tudom már, mi tört/szakad el benne (régen tartottam kaméleont), azt hiszem, a nyelvcsont lehet a ludas. Mindenesetre ha nem képes visszahúzni és rá is harap, akkor vége, innentől jön a kézből etetés. A Reptilia fórumán olvastam egy olyan kaméleontartót, akinek volt ilyen problémája, nála csipeszre ragadt a kaméleon nyelve és mivel visszarántotta volna, magának szakította el az izmát. Nevet már nem tudok mondani, hogy kinél érdeklődj, volt YT-n fent videója még évekkel ezelőtt a csipeszes etetésről, nem megoldhatatlan. Magától nem fog tudni vadászni.
2013. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszotokat. felvettem a kapcsolatot egy ehez értö (orvosi),kaméleonos oldallal és vissza hajtogattam a nyelvét az eredeti pozicioba (nem volt egyszerü :D),a nyelvcsontja nem tört el vagy ilyesmi csak a nyelve amikor amikor odaragadt akkor teljes hosszába ragadt ugy hogy az oldala is végig és nem volt ereje visszahuzni a tanács szerint most egy hétig nem kap enni csak itatom most a fürdökádban van és lámpával fütöm az egyik felét ugyhogy remélem mgtalálja hogy neki hol kényelmes és remélem hogy rendbejön a nyelve most egy darabig ott lessz és lábadozik (és remélem megtanulta hogy kö fölött fejjel lefelé ne lövöldözzön :) köszi a válaszokat.
2013. nov. 6. 14:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég lúzer kaméleon :/

Ezt hogy élné túl a természetben?


Vagy ott lehet hogy nincsenek kövek, ha több méter magason üldögél a fa tetején? Szerintem ne tegyél be neki köveket.

Elég neki ha csak faágak vannak és talajnak fenyőkéreg.

2013. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ja elég béna... gyakran elhibázza a lövést. már jól van s egy kő sincs bent csak föld és ágak
2013. nov. 11. 09:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Mesélj, mi van a kaméleonnal? Túléli?
2013. nov. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sajnos meghal lenyelte a nyelvét s szentem vérmérgezést kapott.
2013. nov. 20. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!