Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sisakos kaméleon hogyan,...

Sisakos kaméleon hogyan, milyen időközönként vedlik? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Sziasztok szeretnék venni egy sisakos kaméleont (5-6heteset, nőstényt) és arra lennék kíváncsi hogy milyen időközönként vedlik általában? Valamint hogy honnan tudhatom ha már teljesen levedlett, és hogy a bőrt (gondolom ottmarad) hogyan takarítsam el? Egyből amint levedlette? Gumikesztyűben? A vedlés után fáj neki ha hozzáérek, hagyjam békén? Előre is köszi a válszokat.

2013. nov. 7. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem nagyon kell fogdosni a kaméleont.

Ha valami fáj neki, majd jól megharap.

KB 1-2 havonta vedlik, mindig amikor nő egy kicsit, de te ne húzgáld le róla a bőrét, lejön az magától. Nem kell gumikesztyű, ne hülyéskedj, fogsz valami lapátot és azzal tudod tisztítani a koszokat amiket csinál, bőrt is, mindent.

2013. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem úgy értettem a fogdosást hanem hogy majd kézhez akarom szokatni és akkor kézből etetném meg aztmondták még az elején vegyük ki naponta, hogy megszokja a kezünket és később ne legyen olyan agresszív. Oké köszönöm
2013. nov. 7. 18:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igen úgy láttam már, hogy van aki kézből eteti, de akkor nem az állat testét fogod, hanem ő lövi ki a nyelvét a kezedre :D


Meg amikor kiveszed, azt inkább úgy csináld hogy elérakod a kezed és ő rámászik az ujjadra, mintha az egy faág lenne, úgy belekapaszkodik.

2013. nov. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
okee koszi:)) es abban meg tudsz segiteni hogy gyorsan vagy lassan tegyem oda a kezem? Mert eddig szinte mindenhol azt irtak hogy lassan, de olvastam (pontosabban neztem egy videoban) egy olyan oldalon ami nagyon megbizhato es ert hozza (chameleonfarm) hogy gyorsan kell odarakni a kezet es es megfogni alulrol, hogy ne ijedjen meg annyira. Ugyhogy most nemtudom.
2013. nov. 8. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindegy. Nemtudom, én faágat raktam alá, nem a kezemet, mert erős a karma. Jó amíg pici addig nem, addig úgy veszed ki ahogy akarod kb, de már ha nagyobb. Persze az én kaméleonom meghülyült, fújt rám, csak faággal tudtam kivenni. Azt így odatartottam a lába elé, és megindult egyből mászni, mert ő kíváncsi, mindig megy előre ha valami újat lát.
2013. nov. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De gondolom mivel a kaméleon is lassú, lehet hogy a gyors dolgokat nem tudja értelmezni. Ha nagyon határozatlan vagy, akkor persze ő is megilyedhet. Tehát határozott mozdulattal nyúlj hozzá, de nem kell túl gyorsan szerintem.


És lehet hogy csak a hímek ilyesztgetnek. A hím se gyerekkorában kezdte el nálam hanem csak 2 évesen. Néha úgy megilyesztett, hogx a szívem megállt és otthagytam a francba és bejöttem a szobába. Nem szerette ha kitakarítom a terráriumát. De csak a terráriumában janiskodott. Kint nem, mert kint azzal volt elfoglalva, hogy hova szökjön és nagy érdeklődéssel nézegetett és ment mindenfelé.

2013. nov. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oke koszonom:)
2013. nov. 16. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!