Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék madárpókot. Melyiket...

Pekkerke kérdése:

Szeretnék madárpókot. Melyiket válasszam? és mekkora terkóba rakjam?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni madárpókot (kezdő vagyok) melyiket válasszam: lasiodora parahybana, avicularia versicolor Brachypelma smithi vagy brachypelma vegans melyiknek mekkora terkó kell? És mit kell nekik adni enni, és mikor? Milyen cuccok kellenek hozzá ( lámpa talaj stb...)?

2013. dec. 1. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
utálom a pókokat de megnéztem nked őket hát mivel te ilyen pókfan vagy így azt néztem melyik ,,szép?" éshát szerintem a legtürhetőbb az a Brachypelma smithi
2013. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sztem is ez a legszebb!
2013. dec. 2. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó összetett kérdés :) Kezdjük sorban. Első póknak mindegyik megfelel. Én pl. egy Versicolorral kezdtem :)

A. Versi: Szelíd, nem fog ok nélkül megtámadni, gyönyörűek a színei. A tartása kicsit nehezebb, jobban kell figyelni a hőmérsékletre és a páratartalomra, mint a többinél, de ez nem olyan vészes. Ami ellene szól, hogy szere a háló mélyén gubbasztani, és csak ritkán jön elő.

Brachypelmáék: Ők sem egy kimondottan agresszív jószágok, sok meleget igényelnek, nem annyira bujkálósak. Lassabban nőnek, mint a versi. Ha veszélyben érzik magukat, akkor nekiállnak megszórni a potrohszőrükkel. Ez mondjuk elég kellemetlen tud lenni, de hamar megtanulhatod, hogy mikor kell békén hagyni a pókot és akkor nem lesz baj. A smithi szerintem sokkal szebb, mint a vagans. (bár ez ízlés dolga)

Parahybana: Hátizé. Kicsit más, mint az eddigiek. Agresszívabb, bélpoklos, addig eszik, amíg van mit. Gyorsan nő, és nagyra. Baromi nagy lesz. Szintén a potrohszőrével szór meg veszély esetén első körben. A harapása... nos azt jobb elkerülni. Bár a mérge nem olyan erős, de a fogai 2-2,5 cm nagyságúak is lehetnek a kifejlett példánynak.

Etetni mindegyiket a méretének megfelelő táplálékkal kell. Lisztkukac, tücsök, gyászbogár lárva, stb. A felnőtt para egeret is megeszi. Etetni... majd meglátod.3-4 naponta, hetente. Ez változó. Ha éhes, úgyis eszik, de van, hogy hetekig nem nyúl a kajához. Mert nem éhes, vagy mert vedleni készül, vagy mert fázik, vagy csak épp olyanja van. Ezt ki kell tapasztanlni.

A terrárium méretet hagytam a végére. Miután ez lesz az első pókod, érdemes kicsit vásárolnod (3-4-5 vedlésest) Annál kisebbek elég kényesek, könnyen elpusztulnak, és elég lehangoló így kezdeni a póktartást. Nagyobbat szintén nem érdemes, jobb, ha fiatal korától kezdve megismered, megfigyeled, tanulmányozod. Ha rögtön egy felnőtt pókkal kezdesz, jóval nagyobb az esély a balesetre. Szóval a méretek felnőtt pókok részére: Versi, miután fán lakó, magasított terráriumot igényel. Egy 30*30 cm alapterületű, 40 cm magas bőven elég neki. Brachypelmák is elvannak egy 30*30 alapterületű terráriumban, nem szükséges nekik, hogy különösen magas legyen. A para viszont minimum 40*40, de inkább nagyobb terkát igényel (felnőtt nőstény lábfesztávolsága akár 25-28 cm is lehet)

Így hirtelen ennyi. Ha bármi kérdésed van, írd meg bátran, + nézz szét a www.arachnida.hu fórumon. Ott minden megtalálsz.

Jó póktartást!

2013. dec. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! Smithit veszek. 3 vedlésest!
2013. dec. 3. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár már eldöntötted, és én se rajongok a pókokért, ez a smithi tényleg szép!
2013. dec. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ákos toth válasza:
Vegyél még mellé egy brachipelma emiliát.
2014. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!