Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi szükséges egy teknős...

Mi szükséges egy teknős akváriumába és hogyan kell gondozni? Nem büdösödik úgy mint a halak? Mennyire szívós a teknős?

Figyelt kérdés
A kisfiam 16 hónapos és nagyon szereti az állatokat, ezért szeretnék neki valamilyen állatot, természetesen nem fogja fogdosni csak szereti nézni.
2008. júl. 15. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem büdösödik ha rendesen van takarítva, vagy vízszűrője van. Az se mind1, hogy mijen teknős. Inkább küldök egy linket, itt mindennek kedved szerint utánnanézhetsz, és segítenek is, ha kérdésed van. Amugy nekem is van 2 teknősöm, ovodás korom óta, és imádom őket. Amugy a fiatal kistekik sajnos a környezetváltozás miatt elpusztulhatnak, de persze van, hogy egyből imádják uj otthonukat. a Link: [link]
2008. júl. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

16 hónapos gyereknek én még nem vennék állatot, mert nem tudja kezelni, hüllőt meg pláne nem, mert az nem simogatni, pátyolgatni való állat.(hüllőket általában 8-10 éves kortól javasolják) Azért meg, hogy nézze, sztem fölösleges állatot tartani, csak a gondotok lesz vele, ha nem "szeretetből" tartjátok, csak, mint szórakoztató ezközt! Ennyi erővel a galambot is nézhati az ablakból...


A tartása attól függ milyen teknős, kezdetnek pl szétnézhetsz ezen az oldalon:

[link]


Állatok közül egy se büdösödik, a trükk a takarítás. A teknős amúgy a korlátozott hely (terrárium) miatt viszonylag gyakori (akár napi szinten) takarítást igényel a higiéniás szempontok miatt, de amúgy nem túl nagy kunszt tisztán tartani...

2008. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, főleg a második üzi volt különösen érdekfeszító, lehet, hogy mindenki magából indul ki. Én segítséget kértem nem pedig kioktatást.
2008. júl. 18. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!