Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tudnátok jó tippeket adni egy...

Tudnátok jó tippeket adni egy kezdő teknős tartónak?

Figyelt kérdés

Még sosem volt hüllő állatom :D :D Én félek hogy rosszul gondoskodom róluk (mert a kutyának nem kellenek ilyen melegítők/vízcserélők stb..) ÉS nem nagyon értek még ezekhez.. :D Azokat kérdezném hogy milyen élelmiszerrel etessem a kisteknőseimet és hogy milyen talaj legyen hogyan rendezzem be az akváriumot és milyen melegen legyen a víz és hogy műnövények lehetnek-e (hallottam hogy rágcsálják és nem akarom hogy valami bajuk legyen tőle) ,meg minden amit csak tudni kell róluk XDD

Információk: Pézsmateknős , 2-3 darab (még nincsenek meg) kicsik mindannyian ( ez nem tudom hogy baj-e hogy nincsen felnőtt teknős köztük)



2014. jan. 27. 16:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Jah elnézést de még azt is kérdezném tőletek , hogy milyen lámpák kellenek és hova rakjam őket ( az összeset ami egy Pézsmatekinek kell) Ennyi lenne köszi minden válasz előre is :)
2014. jan. 27. 16:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2 sárgafülű van,karácsonykor kaptam őket,én is így voltam mint te.A teknősöknek a 24°C körüli hőfok kell,én 3-4 naponta cserélem a vizüket.Fagyasztott halat,fehérhalat,ritkábban marhaszivet adok nekik.A berendezésben az a lényeg,hogy kell egy kis kimászó,sziget amire kitud menni napozni (ha van lámpa)vagy csak simán kitudjon menni a vízből.Erre a célra lehet keresni köveket,vagy venni szigetet.Nekem növények nincsenek,de tervezem,erről még én se tudok.

Nem ismerem annyira a pézsmateknősöket,de szerintem nekik is ilyesmik a körülmények.

2014. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1# vagyok,itt egy jó oldal,én sok hasznát vettem: [link]
2014. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor kell egy 60*40*50cm akvarium. Ebbe teszel pld. egy ZooMed M-es teknsoszigetet (mypet.hu)

itt talasz mindent akvariumot ugy kell keszitetned mert ez nem standard meret. Kell bele egy ExoTerra vizszuro (ezt is megtalalod a webshopban) Ezutan kell egy uva/uvb/melegiti lampa. ezt megveheted egyben kb. 8.000Ft. ExoTerrat ajanlok ebbol is. A tekiknek mig pici 28 fok kell. Utana eleg a szobahomerseglet (20-21fok). A fagyasztot halban tobb a vitamin mint a szaritotba. Igy a fagyasztottat vegyel. Ha van meg kerdesed irj privit. :) ;)

2014. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Teknőstartó válasza:
Nagyon fontos a változatos étrend, valamint, hogy kapjon néha élő halat is- ne csak szárazkaját! ;) Valamint érdemes berakni hínárt, és vízinövényt. A műnövényt nem ajánlom. Valamint egy UVB lámpa és egy melegítőlámpa(jó íróasztali is). Különben én is pézsmát tartok, nagyon jó, könnyen tartható- kis hely kell neki.
2014. máj. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!