Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy bébi sárgafülű ékszerteknő...

Egy bébi sárgafülű ékszerteknőst lehet sétálgatni egy dobozban?

Figyelt kérdés

Még elég kicsike nem rég vettük olvastam a teknősfórumon hogy lehet sétáltatni. Én csak egy kis dobozban sétáltatnám mivel még elég kicsi és félek hogy elfut és belemegy valahova ahol pókháló van és megijed :D Amúgy a dobozt ki is színeztem hogy ilyen mocsaras környékű legyen :D De van egy sima doboz is ha zavarná őt . És baj ha valami kis labdát/ vagy valami játszójátékot adok neki? XDD ( Ha NAGYON hülyeségeket kérdezek ne haragudjatok NAGYON kezdő vagyok :D :D nem rég vettük )

Minden választ ami ezzel kapcsolatos nagyon köszönök :D !

jah és milyen vízbe kell rakni? / csapvíz/ valami kristályvíz/ vagy azt is venni kell neki?



#teknősbéka #sáragfülü
2014. jan. 27. 21:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Én sosem sétáltattam. Szerintem csak trauma lenne neki, hogy kirakod egy dobozba, amin nem lát át és nincs vízben.


Inkább olyan legyen neki az akvárium, ahol nem csak víz van, hanem van valami kő is, amire ki tud mászni, vagy kavicsok (fontos, hogy olyan kő, vagy kövek legyenek, amik közé nem tud beszorulni). Így ha akar, ki tud mászni a vízből.


Mi sima csapvizet töltöttünk mindig az akváriumba. Annyi, hogy inkább enyhén langyosat, nem hideget, és utána csepegtettünk bele különféle cseppeket. Már nem emlékszem pontosan, de az üzletben tudnak segíteni. Vitaminos cseppek, páncélerősítő cseppek, fertőtlenítő cseppek, hogy ne gyulladjon be a szeme és ne legyen algás a víz stb. szóval ilyesmikből.

Ezt egy ideig hagytam, hogy a szűrő/levegőztető elkeverje a vízben, vagy elkevertem én egy hurkapálcikával és csak azután tettem vissza a teknőst. (Amíg tisztítottuk az akváriumot a kádban, addig ő egy kis tál langyos vízben volt.

De ajánlott neki vízmelegítő és talán valamilyen speciális lámpa is, ezeknek érdeklődj utána.

2014. jan. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!