Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet otthon tartani egy...

Lehet otthon tartani egy sisakos kaméleont?

Figyelt kérdés
Mekkora terrárium kell neki? Hányszor etessem egy nap? Kb mennyibe kerül? Nagyon drága a tartása, ha igen tudnátok mondani más hasonló hüllőket amik nem kerülnek olyan sokba?

2014. febr. 8. 23:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy kaméleonom, de ő még kicsi. Neki egyenlőre még elég 35x30x50-cm-es álló terrárium, pár hónapig. Ha nagyobb lesz akkor(4-5 hónap után kb.) válthatunk a véglegesre, ami:40 x 50-60 x 80-100 cm. Először mindenképp a kisebbet vedd meg, mert ha nagyobbat veszel egy pár cm-es kaminak, nem fogja megtalálni a táplálékot(legalábbis nem elegendőt) és akár el is pusztulhat. A kisebb terráriumot én 9500ft-ért vettem, a nagyobb kb. 30.000ft-ba fog kerülni. Hátterezett terráriumot érdemes venni.

Ez csak a terrárium ára. Kell hozzá még neki:növények, nem mérgezőek, pl.:Ficus vagy Schafflera, ezeket nagyjából mindenhol meg tudod venni(tesco, obi, ilyenek), mászóágak, ezeket gyűjthetsz is, de fontos, hogy lehetőleg törj ágat, és ne a földről szedj fel. Kelleni fog neki alom(nagyobb szemű, pl. fenyőkéreg, pár cm a terkó alján),lámpa(UVB, nem UVA), melegítő izzó, spricni, időkapcsoló, páramérő, hőmérő, vitaminok,kálciumok, és végül eleségállat.

Én reggel és este adok neki. Reggel kapja a tücsköt, este pedig a kukacokat, lárvákat. Az etetés havonta pár ezer forint. Nekem így ez 50.000 forintomba került kb(szállítással, mindennel együtt), és ebbe nincs benne a kaja, amit vettem neki. A kaméleon viszont 6500 ft volt csak. Mindenképpen tenyésztőtől vedd, olcsóbb sokkal, és egészségesebb az állat, és ő tanácsokkal is el tud látni.

Nagyjából mindent összegyűjtöttem a sisakos kamikról, nekem sajnos(még) csak ő van, nem tudom, melyik olcsóbb-drágább ettől.

2014. febr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!