Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit csináljak az ékszerteknőse...

Mit csináljak az ékszerteknőseimmel, hogy ne legyenek büdösek? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Volt egy teknősöm..eddig nem is volt gond mert csak egy minimális szaga volt.De 2 hete vettem még egyet mellé és azóta olyan büdös,hogy az egész szobába azt érzem.Nem is tudom milyen szaga van,ilyen erős szúrós vagy nem tudom.Szűrő van bent.2 naponta cserélem a vizet,de a víz csere után 10 perccel már megint érezni kicsit a szagot.És nem az akváriumba etetem őket.Hogy szüntessem meg a szagot?
2014. febr. 19. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora akvárium? Milyen szűrő?

Szerintem a szűrő a kicsi.

2014. febr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az akvárium az 35x25 cm.Szűrő nem tudom mekkora.Nincs már meg a doboza.Egyébként nem mindig megy,csak akkor ha koszosnak látom a vizet és lehet,hogy ez baj mert kb.2 órája cseréltem ki és azóta folyamatosan megy a szűrő és most nem nagyon érzem.
2014. febr. 19. 17:29
 3/7 KisGilby válasza:
45%
Ha még kicsi a teknősöd, akkor felesleges folyton menni a szűrőnek, de érdemes használni. Én etetés után szoktam járatni 1-2 órát csak, nincs különösebben illat így. (Sokszor a kaja a büdös és attól büdösödik a víz is, így a kajamaradék eltisztítása végett jó járatni a szűrőt és persze sűrűn kitisztítani a szűrőt is.)
2014. febr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KisGilby válasza:
Vedd semmisnek, figyelmetlen voltam, nem olvastam el a "kis betűs" részt.
2014. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A szűrőnek folyamatosan kell menni!

Fektesd le, lepje el a víz. Nem lesz hangja, és nagyon keveset fogyaszt! Menjen éjjel nappal! Hetente egyszer takarítsd.

Így a vizet se kell naponta cserélni.

Akvárium egy idő után kicsi lesz. Egy partot is rakj neki.

Lámpát se felejtsd el.

Am a szűrő... Minél nagyobb teljesítményű, annál jobb.

2014. febr. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mekkorák a tekik?

Egy jó szűrővel, megfelelő méretű aksival és megfelelő etetéssel nem kéne hogy szaguk legyen.

1. Az aksi amit írtál nagyon pici. Hamar megnőnek, érdemes nagyot venni mert úgyis kinövik a kisebbeket pár év alatt. Netek keresgélj, nagyon olcsón találhatsz hatalmas aksikat.

2. Mikor szűrőt vezsel a tekiknek, érdemes + 50 litert rászámolni az aksira, mert sokkal nagyobb a szennyeződés mint egy sima halas aksinál.

3. Milyen meleg a vizük? Ha túl meleg, a baktériumok és egysejtűek nagyon hamar elszaporodnak benne. 28°C-tól számít melegnek.

2014. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: Nekem a két 12éves tekimnek 100liter úszóvize van, egy 150l-es aksira tervezett szűrővel és 2db almacsigával. Ezzel a felállással elég heti egyszer részleges vízcsere -ami igazából annyi, hogy pótlom ami elpárolgott- és kb. negyed évente egy nagytakarítás -aljzatmosás, teljes vízcsere, stb.- de igazából arra se lenne feltétlenül szükség mert ha a szűrő nem dugul el, a vizük kristály tiszta. Habár a tekiknek nem szükséges, érdemes olyan szűrőt venni ami levegőztető is egyben. Én esőztetőt csatlakoztattam a szűrőre, így a víz szellőzik és a tekik is imádják hogy lassan áramoltatja a vizet, mindig ott lebegnek, úsznak.

Heti 1x kapnak enni halat, néha kapnak hétközben nasit is -giliszta, vizicsiga stb. zöldet pedig heti több alkalommal. Én az aksiban etetem őket és így is szagtalanok és tiszták.

2014. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!