Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az baj, ha a teknősöm bőre...

Az baj, ha a teknősöm bőre hámlik, a teknős vedlik?

Figyelt kérdés
Ma észrevettem hogy a tekimnek,aki még nagyon pici(akkora mint egy 50 forintos)hámlik a bőre.A nyakánál egy vékony réteg bőr van,átlátszó,fátyolszerű.Ez baj?Mert nagyon aggódom érte(mármint a tekiért :D)Hogyha beteg,hogyan tudom kezelni?Mit kéne tennem?Komoly válaszokat kérek!Köszönöm előre is!

2014. febr. 21. 18:38
 1/4 A kérdező kommentje:

 


Bőr-és páncélleválások:


Tünetek: a hát- és a hasi páncélról egyes darabok leválnak. A puha részeken (fej,nyak) a bőr cafatokban leválik.

Kiváltó ok: a teknősök növekedésével járó normális élettani jelenség.

Kezelés: nem szükséges. Csak akkor válik szükségessé, ha gyulladás vagy gombafertőzés lép fel.

Ezt a szöveget találtam,valószínűleg csak növekszik a teki.

2014. febr. 21. 18:50
 2/4 anonim válasza:
nem.Az nem baj csupán növésben van azért hámlik
2014. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
attól függetlenül,ha aggódsz fölhívhatod az állatorvost itt egy teknősszakértő száma: 269-66-18 ő nem állatorvos,de teknős szakboltja van erre az url címre kattintva megnétheted a honlapját: [link]
2014. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok,köszi!
2014. febr. 25. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!