Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kaliforniai királysiklóm...

Kaliforniai királysiklóm saját magát eszi. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Teljesen irreális a vislekdése.. saját magát fojtja, harapja a hátát és tekergőzik mint egy bolond. Valakinek tippje a megoldásra?

2014. márc. 29. 14:18
 1/3 anonim válasza:
100%

Egy hasonló poszt alatt valaki ezt írta:

Sajnos ritka esetekben, de igenis előfordul, hogy egy kígyó önmagát kezdi el enni a farkától kezdve. Ez legtöbb esetben akkor következhet be, ha kis helyen egy másik, betolakodó kígyónak véli a saját farkát. Esetleg, ha farka átveszi valami másnak a szagmintáját, amit tápláléknak tekint. Általában ilyen esetekben (mivel külön gyomra van neki is és az véges, nem egy bél az egész kígyó), előbb-utóbb elkezdi visszaöklendezni saját magát, szerencsés esetben így nem pusztul el, de komoly sérüléseket okozhat magának.

2014. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. :) De ez nem a farkától kezdve kajálja magát, hanem random a teste felénél v kétharmadánál harap magába :/ De akkor a hellyel lesz gond valszeg.. köszi :)
2014. márc. 30. 10:27
 3/3 anonim válasza:
55%
Sajnos én nem értek hozzá, de utánaolvastam itt gyakorin és ezt találtam. A biztonság kedvéért nézz szét Te is itt az oldalon vagy neten, mert több ilyen téma is van már.
2014. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!