Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mocsári teknősök mit esznek?

Mihály (S kérdése:

Mocsári teknősök mit esznek?

Figyelt kérdés
Találtam egy kis csöpséget kb 3 cm es lehet az uttesten feküdt de tó nincs a közelben hétvégén megyek egy tóhoz szabadon engedni de addig sem akarom hogy el pusztuljon szeretném megtudni hogy az ilyen kicsik mit esznek válaszokat előre köszönöm
2014. máj. 8. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Növényeket, de írd be a keresőbe és megtalálod!
2014. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Halat esznek.
2014. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát ezzel sokat segítettél... 3cm

Mekkora halat? 5 kg-osat...?

2014. máj. 9. 00:12
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Gondoltam rájössz magadtól, hogy akkorát, ami befér a száján... Lehet kis kockákat is vágni nagyobb halból(ne tengeriből).
2014. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezeket pl.:


piros vagy fekete szúnyoglárva


vízibolha


tubifex


lisztkukac (lisztkukac tenyészet) - minden víziteknős egyik kedvence, csak ajánlani tudom a nagy fehérjeértéke miatt, és mégiscsak élő állat.


légy (a teknőseim nagyon szeretik, mégha repülnek is, utána kapnak - sajnos még nem sikerült egyet sem így elkapniuk, csak már az előre elkészítettet [értsd lecsapottat])


szöcske


tücsök


pók


földigiliszta (mielőtt berakjuk a vízbe lapon alaposan "mászassuk ki", hogy a béltartalma eltávozzon, de ne adjuk túl gyakran, mivel nagyon zsíros a teknősöknek)


kisebb halak (lehet élő - pl. guppi -, fagyasztott, szárított vagy liofilizált) - ez talán a legfontosabb, mivel tele van a teknősök számára fontos vitaminnal, és alig van benne zsír.


csiga, vízicsiga ("tálalás" előtt jól mossuk meg, a keményebb héjúakat pedig törjük fel) - csigafarm


garnéla


marhaszív-darabok


csirkemáj


Növényi eredetű ételek


spenót


saláta (minden teknősnek más és más az ízlése, de az én teknőseim nem nagyon buknak rá: néhány darabkát megesznek, majd unottan tovaúsznak)


banán (héjától azért válasszuk el - no nem azért, hogy a teknősök el ne csúszanak -, a teknőseim nagyon szeretik.)


kivi


narancs


földiszeder


alma (Csak a belét adjuk a teknőseinknek, mivel a héját nagyon nem tudják megenni. Tapasztalataim szerint ezt a növényi eredetű táplálékot szeretik a legjobban)


barack


ananász


ribizli


szőlő


paradicsom


káposztalevél


sárgarépa


mindenféle vízinövény (ha telepítünk a medencéjükbe, mindenképpen számolnunk kell a növényállomány megfogyatkozásával)



És itt néhány tartási tipp: [link]

2014. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!