Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Fiú vagy lány kígyót vegyek?

Fiú vagy lány kígyót vegyek?

Figyelt kérdés
melyik a szelídebb, vagy jobban kezelhető melyiket ajánlanátok tapasztalatokat is szeretnék ha leírnátok

2014. máj. 21. 18:36
 1/8 anonim válasza:
Seriously?
2014. máj. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
maradj a halaknál
2014. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
mivel még nem tartottam kígyót így nem tudom az ilyen dolgokat normális válaszokat várnék
2014. máj. 21. 20:32
 4/8 anonim ***** válasza:

szia, nekem vannak hím, és nőstény kígyóim is, szóval megpróbálok válaszolni:)



szelídségbe a nem nemük ami meghatározó, viszont a kezelhetőségbe a méretük fontos(a nőstények nagyobbak) viszont mivel nem volt még kígyód, gondolom nem sárga anakondával, vagy vörösfarkú boával akarsz kezdeni:)


én a gabonasiklót ajánlom, esetleg még a királysikló is szóba jöhet, bár nekem nem tetszenek.


ha később több kígyót is szeretnél akkor nőstényt ajánlok, viszont ha csak 1et akkor hímet (kisebbre nőnek, egy kicsit kevesebb hely és táplálék kell nekik)


egy gabonasiklónak 80*50*50es terráriumot ajánlok minimum, bár én jobban szeretem ha nagyobb hely áll a rendelkezésükre, hisz 150centis hosszúságot simán elérik pár éves korukra. nem szeretem igénytelennek hívni őket, hisz minden állatnak biztosítani kell a megfelelő közeget, de az igaz, hogy jobban "eltűrik" egy kezdő bénázását, nem úgy mint egy kutyafejű boa ami rögtön lefordulhat ha a páratartalom/hőmérséglet nem megfelelő.


tartással kapcsolatba nem írnék, beírod a gugliba h gabonasikló és tengernyi anyagot találsz a neten:) jó böngészést


annyit még leszögeznék, hogy ezek nem babusgatni való állatok amik igénylik a törődést, legjobb esetbe eltűrik és nem harapnak meg, de ők ilyen mindent a szemnek semmit a kéznek állatok mint a hüllők általába.


ha pedig izgő mozgó állatkákat akarsz megint csalódás fog érni, hisz a nap 90%ában a búvóhelyükön szundítanak, maximum reggel kimásznak melegedni. estefele (mikor félhomály lesz) kezdenek el mozogni (ezt is csak akkor ha éhesek, gabonasiklónál kb a hétből 3-4napot, attól függ hogy emészt) pár órán keresztül, aztán mennek aludni vissza :)

2014. máj. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az utolsó választ tényleg sokat segített és hasznos volt
2014. máj. 22. 12:33
 6/8 anonim ***** válasza:

az utolsó vagyok,


annyit még leírnék h SEMMIKÉPP se vegyél állatkereskedésbe kígyót, tenyésztőtől csak.


Egyrészt SOKKAL olcsóbb így, a gabonasikló vad színváltozatát már 3-4ezer forint körül megkapod, és egy "különlegesebb" szín/minta változatot (butter,charcoal,caramel....mintából pedig a motley,striped) is 10-12ezer körül megkapsz.


ajánlom hogy látogass el a pár havonta Budapesten megrendezésre kerülő TerraPlaza hüllőbörzére, nem fogod megbánni... [link]

a következő börze októberbe lesz, ez pont jó hisz nyár végén kelnek ki a kis kígyók is a tenyésztőknél, így az októberi börze tele lesz mindenféle színváltzatokkal giliszta méretű kígyókban :)

2014. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kiegészíteném, hogy szeptemberben is lesz börze, a Syma csarnokban. Amúgy ha egyet akarsz, akkor tényleg hímet. Azért, mert a nőstény hím nélkül is termel terméketlen tojásokat, de ha azokat nem tudja lerakni, akkor orvos kell neki, mert belepusztulhat! Nőstény annak kell aki tenyészti is őket :)
2014. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez úristen mekkora baromság... öcsém tartottál már kígyót??? ez nem csirke h tojik állandóan.... akkor van tojás ha van mellette hím (nem biztos h termékeny lesz), de kell neki a hím által végzett stimuláció a tojásképződés beindításához.....
2014. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!