Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe kerül egy kígyót...

Mennyibe kerül egy kígyót táplálni, nevelni egy hónapban + az összes szükséges felszerelés megvásárlása? (részletesen lent a kérdésem nagyon összetett)

Figyelt kérdés

Szóval vennivenni szeretnék egy kígyót vagy gabona siklót ami 5000 ft körül mozog vagy egy király pitont ami a legolcsóbbak 15000 ft körül van

.Szóval meg szeretném tudni hogy ha veszek 1 et mennyit kell rá alapból költenem (terráriumra stb) , plusz 1 hónapban mennyit kell rá költenem ( etetés stb). Akkor kezdjünk számolgatni: Terrárium - használtan már kaphatok 15 000 ft ért használtat .A kígyó alá kell venni kókuszháncsot mondjuk veszek 10 liternyit az 1000 ft (itt az is kérdés hogy ezt milyen időkönként kell cserélni?)Talajfűtö ezt nemtudom mennyibe kerülhet( kb 10000ft re tippelem) Itató tál egy 500 as :) Kellhet még termométer meg higrométer(olvastam hogy a legtöbb hüllő elhalálozását a nem megfelelő páratartalom és kiszáradás okozza) van már automata párásitó cucc de az is egy 15 000 ft vagy marad a hagyományos befujogatás valamivel ...

A terráriumot "be is kell rendezni hogy a kígyónknak legyen hova elbújnia

Ez is plusz költség de szerintem házilag is megoldható.És a kígyót etetni is kéne :) napos egér 60 ft szőrös egér 70 ft pattogós 90ft felnőtt 100ft /Db egy héten a kígyómegeszik 4-5 egeret akkor egy hónapban 2000 ft megetetni(javítsatok ki ha tévedek ) + póstaköltség ha mindent külön helyről szerzek be az is egy 5000 ft valamivel melefiteni is kell a kígyót hogy ne hüljön ki vagy talajfűtővel vagy melegítő kővel ez is 10 000 ft

(Ha valamit kihagytam szoljatok) Légyszives számolgassatok ti is és az eredményt irjátok le nekem hogy nektek mint kígyótarto menyibe kerül 1 honapban az etetés és hogy az első vételkor menyit költöttetek mire minden meglett, nekem ezek az eredmények jöttek ki :

Gabonasikló: 31000

Királypiton 41000



2014. máj. 30. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia, nekem van többféle kígyóm is, szóval próbálok segíteni:)


nagyon túlbonyolítod a dolgot, de jó hogy így utánajártál mindennek, látszik, hogy komolyan gondolod.


én kezdésnek mindenképpen a gabonasiklót ajánlom (aktívabb mint a királypiton, véleményem szerint jobban is bírja a macerálást, és egy kezdő "bénázását")


kell neki MINIMUM egy 80*50*50es terrárium, bár én nagyobba szeretem tartani őket. a terráriumod a szoba dísze lesz, nem éri meg rajta spórolni, de tényleg, egy ekkora terráriumot már kapsz 15ezerért használtan.


itt egy oldal:

[link]


Ez bár nem a legolcsóbb, minőségi munkát kapsz tőlük, és ha beépített lámpásat rendelsz akkor ezzel meg van oldva a fűtés is.


Gabonasiklóból 10ezer körül már szép színváltozatokat is vehetsz magadnak nem csak "vadszínűt", (azt 3ezerbe is kapsz már) butter,Charcoal,candy-cane,snow, nézz utána ezeknek. Mindenképp tenésztőtől vegyél, esetleg az októberi Terraplázára látogass ki, százával találsz gabonákat ott


itatótál szükséges, hőfokmérő/páratartalom mérő is hasznos, bár a gabonák elvannak szobahőmérségleten (22 fok alá ne csökkenjen mert nem tudnak emészteni, és az enyémek a 28foknál melegebbet se szeretik, olyan 26-28 fok az ideális nekik)


én kb 3 naponta fújogatok be nekik párásítani, meg ha vedlenek akkor. 60% körül legyen a páratartalom (nappal ha van hőlámpád akkor le fog menni 40-50köré, de ha este visszamegy 65-70% akkor minden rendben.


kaja ára változó, de amit te írtál az korrekt, viszont a kígyó nem eszik meg 5 egeret egy héten. ha már 3 pattogósat simán benyel akkor érdemes nagyobbra váltani, ürítés után pár nappal lehet megint etetni (ha éhes akkor aktív és cirkál a terkóban) én a kicsiket 5 naponta etetem kb, a nagyokat meg az aktivitásuktól függően, (kb 7-9 naponta) viszont én tenyésztem magamnak az egeret, így kb havi 500Ftból ellátom az összes kígyót.


tehát ahogy én számolnék: Gabonasikló 10.000

Terráriumra számoljunk egy 20ast, attól függ hogy milyet találsz ha használtan akarsz venni, vannak nagyon szépek, de látni bénákat is ennyiért.


berendezni nem nagy szám, a kókuszrostot elég kb havonta cserélni, vagy 2 havonta ( mindig vedd ki az ürítését azonnal ha meglátod) az a 10 liter amit írtál elég egy jó darabig.


Postaköltségre nem kell költeni, gyere el a terraplázára ott mindent megtalálsz egy helyen..


a te 30ezres kezdőáradból sztem meg lehet oldani szépen a dolgot :)


remélem tudtam segíteni

2014. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi sokat segítettél utána nézek :)terraplázára kimenni kicsit problémás mert nem vagyok budapesti meg mostanában ha jól néztem a weboldalon Nyitvatartás:

2014. február 9.

2014. május 11.

2014. október 19.

2014. december 7.

Mostanában nem nyit ki :O

2014. máj. 31. 12:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Bloodred és a Abotts okeetee Változatai tetszenek a legjobban :)
2014. máj. 31. 13:06
 4/11 anonim ***** válasza:

hát igen, nyáron nem szoktak börzét tartani, mert általába ilyenkor kelnek a kicsik, kell nekik pár hét mire levedlenek, esznek rendesen. a nőstények is ilyenkor gravidok(van bennük a tojás) így nem lehet őket macerálni, szállítani, ezért van ősszel a következő börze:)


de az októberin már ott lesznek éppen ezen okokból kifolyólag a gilisztanagyságú siklók is:) A gabonákat (pár egyszerű szabály betartásával) lehet együtt is tartani (két nőstényt ajánlatos, így elkerülhető a korai párzás, és az ezzel járó veszélyek).


továbbá külön kell őket etetni mert összeehetnek(ugyan azt az egeret kezdik el enni, így az egyik lenyeli a másikat, és mindkettő megdöglik) illetve evés után egy 10 percig még figyeld őket, mert ha megérzik egymáson az egérszagot akkor lehet gond.

2014. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
előzők vagyok, nekem van Bloodred hímem, gyönyörű, bár kicsit drágább színváltozat, olyan 15ezer forintért lehet kapni :)
2014. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az infót. Én csak egy kígyót szeretnék a másodikat majd ha már belejöttem a kígyótartásba.


Ha az egeret magam tenyészteném az tényleg előnyösnek tűnik lehet megpróbálkozom vele én is, végülis az egér magvakat eszik és gyorsan szaporodik.

2014. máj. 31. 15:35
 7/11 anonim ***** válasza:
1 kígyónak nem hinném h megéri-e :) egyszerűbb megvenni egyszerre egy csomót aztán lefagyasztani, és kész.... amíg 1 kígyóm volt addig nem szarakodtam ezzel... tele leszel egérrel mert a kígyód nem fogja bírni enni, és az egerek gyorsan nőnek, tehát pár hét alatt kinövik a megfelelő méretet, így vagy fogod a megfelelő időben az összes kicsit és lefagyasztod, vagy ott leszel 10 egérrel amit már nem tudsz feletetni :)
2014. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem fagyasztás (vagy a felnőtt, túlnőtt egereket megetetem a macskákkal) :)

kígyónak vitamint szoktak valamilyen formában adni(ez nagyon hülyén hangzik)?

2014. máj. 31. 17:32
 9/11 anonim ***** válasza:
nem kell nekik semmi, mivel a prédát egészben emésztik meg, így minden szükséges vitaminhoz,ásványi elemhez hozzájutnak. Ezért fontos, hogy egész egeret kapjon, ne csirkemellet meg ilyen hülyeségeket amiket lehet néha olvasni
2014. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem :)
2014. máj. 31. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!