Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ahoz hogy tartsak egy szakálla...

Ahoz hogy tartsak egy szakállas agámát, mikor kell etetni mivel, hányszor? Kb. Mennyibe fog kerülni egy kicsi agáma egézséges, és az étel neki?

Figyelt kérdés
Még soha sem tartottam hüllőt... :D

2014. jún. 1. 09:50
 1/6 antokivi ***** válasza:
Baba agámát naponta 2-3 alkalommal kell etetni kis tücskkel. Viszonylag nagy tücskök okozhat Impaktációt (az állat számára nehezen vagy egyáltalán nem emészthető pl: tücsök vagy homok válthatja ki), vagy akár bénulást is. Az általa fogyasztható tücskök a baba agáma fejének egyharmadát nem meghaladó méretű lehet.
2014. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 antokivi ***** válasza:
15 000-20 000 FT közöt maga az agáma,a kajája pedig 2500 FT alatt. :)
2014. jún. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a 2500Ft alatt az havi ételük?? Vagy 2500Ft az menyi napra elegendő nekik?? (Csak tücsök, vagy lárvák is jók?? pl.: csontkukac, csonti...) És kötelező őket rendszeresen vitaminozni??
2014. jún. 2. 22:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Én a nagy szakinak egyszerre 20 tücsköt, vagy sáskát, vagy gyászbogár lárvát szoktam venni, jó ez már megnótt valamennyire, de benyomja pillanatok alatt. Nem mindennap, mert van hogy egy levél salátát széttépek, vagy egy kisebb sárgarépának a felét lereszelem, vagy egy negyed-fél paradicsomot apróra vágok. Vagy főzök mirelit zöldséget, kukoricát, borsót..stb. vagy csirkehúst. Ilyeneket megkajál só nélkül ha elég puha. A zöldségeket alapvetően neki veszem, de lehet hogy megeszem a nagy részét, mert ő csak 2 kanállal eszik és jóllakott.


A gyászbogár ma 450 Ft volt 20db, de ebbe az is benne van, hogy vettem vörösszúnyoglárvát is (nem neki) és külön az árát nem tudom. Olyan is volt, hogy ezrest fizettem tücskökre, sáskákra, de lehet, hogy akkor hétvégére is vettem, nem tudom. A nagy sáskákat durván recsegteti, azokat csak bedobom és megyek ki, hogy ne lássam mit művel velük. Amúgy aranyos állat.


Amíg kicsi, kevesebbet eszik és kisebbet.


Ha rászoktatod, hogy zöldségeket is egyen, jobban jársz, de eleinte tücsköt eszik és később hajlandó a zöldségeket megenni. Szerintem azért néha kínálgatni kell.


Megeszi a banánt is. A reszelt almától menekül. Ő megmondja hogy mit szeret, mert ami ízlik, arra ugrik nagyon gyorsan. Ha jóllakott, akkor meg már hiába tolod a kaját elé, nem nyitja ki a száját, és ha nem ízlik neki valami, azt is otthagyja.

2014. jún. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kicsinek biztos kell mindennap vitaminozni,

a nagynak zöldségek mellett kevésbé szükséges állandóan mert valamennyit kap a zöldségekből is szerintem.


Azért nem kizárt, hogy valamit rosszul csinálok, de az állatommal eddig még nincs baj, egészségesnek látom.

2014. jún. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam hogy a kicsi agámák, nagyon falánkok...

Találtunk a boltban szárított kukacokat, szárított szöcskét vagy sáskát, arra már nem emlékszem... Csak az élőket eszik, vagy jó neki a szárított is?? (A legfontosabb kérdés:

Amikor még kicsik, kb mennyi idős korukig kell őket etetni hány naponta menyi szöcskével, kukaccal és hányszor?? Mert nem szeretnék, se nagyon cingár testalkatú agámát, ha felnő, de nem is akarok palacsinta alakút... :D Ilyen átlagos testalkatút szeretnék. ) (UI.: Tudom hogy nem nagyon lehet túletetni őket, mert addig esznek ameddig éhesek, de biztonság kedvéért!)

2014. jún. 3. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!