Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szeretnék venni egy szakállas...

Szeretnék venni egy szakállas agámát, kicsi korától kezdve szeretném nevelni. A szárított szöcskét, csontkukacot, csontit hogyan eszik? (Pontosabb kérdés lent! )

Figyelt kérdés
A bébi agáma tudom nagyon falánkak, de ha egyesével adom nekik a szárított szöcskét csontit stb. Hogy átlagos testalkatú legyen, anyit eszik amíg jól nem lakik... Ígí naponta hányszor etessem, menyi idős koráig?? pl.: a kicsi napi 3zor kell etetni, akkor mikor adjak neki?? reggel, délben és este, amíg jól nem lakik??

2014. jún. 3. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne ilyen szárított vacakot adj neki, semmi tápértéke nincs. A csontival sem jobb a helyzet... Adj neki tücsköket, csótányokat, időnként lisztkukacot. Jó a reggeli déli és esti etetés. 6 hónapos kor felett napi egyszer kell etetni, az ivarérett állatokat 3-4 naponta kell rovarral etetni, de zöldség, gyümölcs mindig legyen előttük. Ahogy nő, úgy egyre jobban domináljon a növényi táplálék.
2014. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ahogy mondtad, 6 hónapos kor felett napi egyszer kell őket etetni, az mikor van?? Délben?? Csak egy baj van... Én Zalaegerszegen lakok, és itt a boltokban, csak szárított lisztkukacot szöcskét láttunk... Holnap megyünk be ilyen boltokba, terráriumot nézni neki, és hogy van-e ott élő étel nekik. Mert találtam egy weboldalt: www.elesegallat.hu és nem tudom hogy azok Zalaegerszegre szállítanak e...

2014. jún. 3. 21:26
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ők sok helyre szállítanak.

2014. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Furcsa kaja a szárított, még soha nem adtam neki olyat, nem vagyok biztos benne hogy azzal életben lehet tartani.


Szerintem előbb azt nézzétek meg, hogy tudsz e élőkaját szerezni, és ha igen, csak akkor vegyél szakállasagámát.


Ha nincs élőkaja sehol, akkor inkább egy kis rágcsálót válassz szerintem, mert azokat etetheted magokkal és zöldségekkel.

2014. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A cseresznyét szereti nagyon, erre ma jöttem rá :)
2014. jún. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!