Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknőst szeretnék ebben...

Teknőst szeretnék ebben kérném a tanácsotokat?

Figyelt kérdés
egyedül tartható? mennyit lehet kint a vízből? ékszer vagy görög teknőst a nagyobb? :) mennyi időközönként cserélitek a vizét? egyéb észrevételek? nyilván kikérem majd az eladó véleményét is :)

2014. jún. 4. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem kettő sárgafülű van,még karácsonykor kaptam őket,tehát még nem túl nagyok:)

A vizüket hetente cserélem,de akkor kipucolom az akváriumot,a szigetüket.Minden este kapnak enni,és akkor szoktam a régebbi kajákat és a koszt kiszedni a vízből egy kis fecskendő segítségével.

Kell nekik egy fűtő,amit általában 24 fok körül kell tartani.

Hogy görög vagy ékszer a nagyobb azt nem tudom megmondani:/

Annyi még,hogy az enyéimnek volt egy "fütyülős" időszaka:DD Ez abból állt hogy hetekig nem hagytak aludni mert az orrukon,szájukon keresztül sípoló hangot adtak ki.De már leszoktak róla:DD

Az egyik ismerősömé egyedül volt,12 évig élt.Néha ki lehet venni mászkálni:))

Sokan azt mondják hogy lassú a teknős.Na ez az első amit nem tudok elmondani róluk.Van amikor kiszedem őket és mászkálnak kicsit,de kb van hogy úgy szalad mint egy hörcsög :))

2014. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És annyit kihagytam hogy a vízből kint lehet végülis,órákat kibír.Veszel neki egy kis szigetet és arra ki tud mászni a vízből,de akár nagyobb kövek is jók.
2014. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tarthatóak egyedül, de mindkét fajnak nagy hely kell. Az ékszer- és a görög teknős össze sem hasonlítható, az egyik szárazföldi, a másik vízi. Ez azt jelenti, hogy a görögnek csak egy vizes tálka kell. Az ékszerteknősnek egy 100x50-es akvaterrárium kell(tányér méretűre nő), a görög teknősnek legalább egy négyzetméteres hely ajánlott, mert lehet hogy nem túl nagy és lassú, de sokat mászkál. Kivenni a terráriumból nem sok értelme van, de lehetséges. A vízi teknősök vizét hetente kell cserélni, szűrés így is kötelező. A szárazföldiek növényevők, a víziek alap tápláléka a hal(nem szárított, fagyasztott vagy élő).

Az eladótól soha ne kérdezz, mert nem értenek hozzá és csak a bevételre hajtanak.

2014. jún. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Annyi még,hogy az enyéimnek volt egy "fütyülős" időszaka:DD Ez abból állt hogy hetekig nem hagytak aludni mert az orrukon,szájukon keresztül sípoló hangot adtak ki"


Gratulálok!

Örülj neki, hogy "leszoktak róla" ugyanis betegek voltak.

2014. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy volt oka,de kb 1 hétig tartott,amikor meg vittem volna őket orvoshoz,nem csinálták többet.Van 'teknősös' ismerősöm,aki mondta hogy ha már nem csinálják egyáltalán,akkor nem muszáj.ez kb 5 hónapja volt,azóta szépen nőnek,esznek rendesen fagyasztott halat,és páncél erősítőt is kapnak.És köszönik,jól vannak.
2014. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
gen tarthato egyedul! Ha van szigete majd o annyit lesz kint amennyit o jonak erez, es ha te veszed ki azert ne tedd azt vele hogy kenyszerbol orakra kiveszed. A gorog teknos nagyobb persze eleg sok ido kell mig meg no. En 2 hetente mert elromlott a vizszuro de amig volt eleg hosszu ideig mar nem is tudom meddig nem csereltem. Ja es az orrsipolas nem is olyan vicces ugyanis tenyleg betegek voltak megfaztak es meg jo hogy nem ment at tudogyulladasba mert hamar megtortenhet elegge kenyes allatkak de nem kell hulloszakerto lenni a tartasukhoz, csak az ilyen valaszokbol lesz az hogy ha pl. te meghallod hogy sipol az orra akkor azt hiszed szorakozik , kozbe beteg es nem segitesz rajta. Az en tekim is adott ki ilyen hangot es azt a tanacsot kaptam hogy toltsek kamilla teat a vizebe,es ha par napon belul nem valtozik akkor komolyabb baja van nem csak egy natha. Szerencsere helyre jott. Azt nem kerdezted hogy mivel etesd de en leirom hogy kis fagyasztott vagy elo halakkal es ne dolj be az eladonak amikor a teknos tapot ajanlja mert attol nem fog sokaig elni.
2014. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Veina ***** válasza:

Szia!


Igen a tekit lehet egyedül tartani de szeretni más tekik társaságát legalább is az enyém így van vele :)

Én nem rég vettem nekik egy új akváriumot ami egy író asztalnyi helyet el is foglal :D ITT.: [link]

Tudom nem lehet benne látni szűrőt se víz melegítőt sajnos bemonták az unalmast párnappal ezelőtt :/

NAhh de szóval a víz hőmérséklete legalább 25 fokos legyen :) napjába többször is kiveheted had mozogjon ha nagyobb lesz akkor úgy is szívesebben fog kint a parton feküdni mint a vízben lenni :) tapasztalatból mondom :)

vitamint csak akkor kell neki adni ha nagyon de nagyon muszáj :)

így tudod táplálni hogy megfelelően növekedjen :)


Legmegfelelöbb ételek:


Fagyasztott vagy élő hal

Szúnyoglárva

Tubifex

Lisztkukac (ezt ne adjunk túl gyakran mert elég zsíros)

Tücsök

Szöcske

Pók

Csiga(vízi és szárazföldi)

Giliszta

Garnéla rák

Marhamáj

Légy

Guppi

Vaszlazac

Egyéb csalihalak

Csirkemáj

Marha-szív darabok

Kagyló

Vízibolha

Egyéb kis rákok

Növényi táplálékok:


Saláta

Reszelt répa

Banán

Spenót

Alma

Kivi

Barack

Szeder

Paradicsom

Ananász

Szőlő

Káposztalevél

Zöldborsó

Narancs

Barack

Ribizli

Paraj

Lándzsás útifű

Harmatkása

Békalencse

Tápok:


Teknsműzli

Szívmix

Szárított garnéla

Szárított selyemhernyóbáb

2014. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!