Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Leopárd gekkót szeretnék,...

Leopárd gekkót szeretnék, tudtok pár tanácsot adni?

Figyelt kérdés

És pár kérdésre is válaszolni kéne. Tiétek meddig élt/hány éves? Egy gekkót mekkora terráriumba tartsak(nem tudom hogy fiú vagy lány)? Azt olvastam hogy nem naponta kell etetni, ez igaz? Szerintetek melyik a legszebb színű?

A válaszolóknak előre is köszi :)!



2014. jún. 4. 19:11
 1/3 bence7900 ***** válasza:

Az én legelső leopárdgekkóm 13 évig élt.A gekkó terráriuma legyen 80x30x30 cm de ha tenyészteni is szeretnéd őket, két gekkónak 80x40x40 ha hármat is szeretnl tartani 90x50x50-es sivatagi terrárium kell.A terrárium legyen 26-30 fok, a terrárium fűtésére használhatsz fűtőcsövet, (amit a gekkó talaja alá kell hejezni) fűtőlapot(terrárium alá kell betenni) vagy egy UV lámpát.Ha több gekkót tartassz egy helyen csak EGY! fiú legyen benne mert kettő megöli egymást.Nem kell naponta etetni őket elég két naponta 3-4 db tücsök vagy 4-5 lisztkukac.Ha a gekkóval pici kora óta foglalkozol hamar szelíd lesz.A picik élelmét ajánlott vitaminporozni (a felnőttekét islehet).A gekkónak kell a terráriumba egy melegebb és egy hűvösebb hely ezt úgy lehet biztosítani hogy egy kis tőzeges dobozt

amiben a tőzeget mindg nedvesen tardod nem nagyon de legyen nedves, ez elősegíti a vedlést és tenyésztőknek a tojásrakást.Gondoskodj hogy a gekkó könnyen tudjon közlekedni a dobozban és a dobozból ki és be.A gekkó nemét kiskorában még nem lehet megállapítani 1 vagy 2 éves korában válnak láthatóvá jegyei ehhez itt egy kis segítség: [link]


Remélem segítettem :)

2014. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 bence7900 ***** válasza:

Még egy kis segítség.Itt egy kép a tőzeges dobozról: [link]


A tojásokat vedd úgy hogy nincsenek benne.

2014. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2014. jún. 7. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!