Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ez az uvb 15. 0 ás lámpa csak...

Ez az uvb 15. 0 ás lámpa csak 50 cm re hatékony?

Figyelt kérdés

[link]

az a prblémán h a terráriumon egyik sarka és a lámpa közt 70 cm a különbség



2014. jún. 20. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Az nem baj, mert minden hüllő a fény felé igyekszik, állandóan. Vonzza őket a fény, mint a legyeket.


Például a szakállasagámám lámpáját a drótjánál fogva lógattam be a terráriumba egy lapos kő fölé, kb 20 centi magasra. Azt gondolnád hogy az állat nem mindig ül egyhelyben, csakhogy a nap 90%-ában mégis ott napozik.


A amikor meg szabadon lófráltak a hüllőim a lakásban, mindegyik odament az ablakhoz. A gekkóm fel tudott tapadni rá és meg is tette. A kaméleonom nem tudott, ezért ő csak elindult a függönyön felfelé.


Amikor a lakásban a kaméleont kerestem este. Hol találtam meg? Persze hogy a lámpa alatt. A másik szobában ült a szekrény tetejére pakolt ruhakupac közepén. Mert a szekrény fölött égett egy lámpa és ő úgy gondolta hogy ott fog napozni.

2014. jún. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként én úgy tudtam hogy max 30 centire hatékonyak.
2014. jún. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]

[img] [link]

a bal alsó sarokba lesz a napozója fölötte egy spot izó és azt mondod h az mellé tegyen az uvb-t?

a terrárium 110x60x70

2014. jún. 21. 12:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, akkor mind a két izzót tedd a bal sarokba a napozó fölé.
2014. jún. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönom a válaszokat
2014. jún. 22. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!