Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tul sokat eszik az egyik...

Tul sokat eszik az egyik ékszerteknosom?

Figyelt kérdés

2 tekim van,az egyik kicsit nagyobb mint a masik. egyszerre kaptam oket, az egyik mar akkor piciket nagyobb volt. Az a problemam,hogy a nagyobbik az utobbi idoben rengeteget eszik. kulon kell etetnem a kisebbet,mert a nagyobb olyan gyorsan kapkodja a szaritott rakokat (?),hogy a kicsinek jo ha jut 3 darab. oktoberben kaptam oket,kicsik voltak ,meg most is kicsinek szamitanak szerintem, de nemtudom pontosan milyen idosek lehetnek.


ilyen ételt kapnak: [link] /nem ugyanez a marka/


es ebbol megenne egyszerre 20db-ot is a nagyobb ekszertekim. nemtudom naponta mennyit adjak ebbol nekik.

+meg neha adok nekik valami teknos vitamint.


2014. jún. 22. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Ebből semennyit ne adj nekik, gyakorlatilag ez egy száraz kitinpáncél, semmi tápértéke. Adj nekik fagyasztott halat.
2014. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
majd lehet késobb beiktatom,de egyenlore ezeket fogom tudni adni nekik,esetleg heti 1x. de ezekkel az etelekkel milyen gyakran etethetem oket?
2014. jún. 22. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Ebből napi 2 kilót is megehetne, ha beleférne, mert semmi tápértéke nincs.... Minden nap kapjanak belőle, de sokkal jobban jársz ha már most normális minőségű táplálékot adsz nekik..
2014. jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mekkorák a teknősök centire?

A kicsiknek naponta kell enniük, míg a nagyobb, több éves teknősöket már elég hetente 2-3szor etetni.

A dobozos tápokról viszont sürgősen válts át fagyasztott kishalra, mert enélkül súlyos hiánybetegségek alakulhatnak ki náluk (páncélpuhulás, szemgyulladás stb)

Ilyet vegyél nekik [link] Általában nagyobb áruházakban lehet kapni. Vagy horgászboltban esetleg vehetsz kis csalihalat az is jó. De a lényeg hogy halat kapjon, ami nem szárított vacak mert a kis tekiknek ez kell a fejlődéshez!

2014. jún. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

és ha folyóban fogok nekik kis halat, azokat levadászhatják? :D nem lesz semmi bajuk tole?

igyekszek akkor ezentul minel tobbszor fagyasztott halat adni nekik :) karácsonykor adtam nekik,mikor kiolvasztottuk a halat a suteshez, tettem be nekik,de nem ették.

és sajnos olyan helyen lakom,hogy a kornyeken nincsenek mindenfele finomsagok az állatoknak. suli miatt pedig nincs sok idom elutazgatni

2014. jún. 23. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik hazai édesvízi hal jó nekik. Csak a nagyobb halaknál fel kell darabolni kis kockákra, meg ki kell szedni az összes szálkát ha adod nekik. Ha éhesek, egy idő után meg fogják enni, lehet hogy új nekik azért nem harapnak rá azonnal.

Ezt a fagyasztott apróhalat nem állatos boltban kell keresni, hanem rendesen az áruházakban a fagyasztott cuccoknál. :) Múltkor én sem tudtam ilyet venni, mert nem volt, helyette vettem busát a halpultról és azt darabolom fel etetéskor.

2014. jún. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a napokban akkor mindenképpen beszerzek valami fagyasztott halacskákat.

egyébként 5cm-es a nagyobb teknosom. ilyenkor még nem lehet megállapítani a nemét,ugye?

2014. jún. 24. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!