Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi tortenhet ha lepisil a beka?

Mi tortenhet ha lepisil a beka?

Figyelt kérdés
Tartok itthon 11 bekat es ma egyet kivettem es nem tudom hogy milyen fajta beka de sokat volt a kezemen !! Es ugy 1-1.5 ora eltelt es a labamon tomm mint 20 .. a kezemek meg sorba jonnek ki a dudorok !! Mi ez ?

2014. jún. 29. 23:33
 1/8 Misa-chan55 válasza:
76%
Gyorsan menj orvoshoz. Lehet allergia is.
2014. jún. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon külön engedèlyel lehet bèkát tartani ha jol tudom. a hazai fajtáktol nem lehet különösebb bajod ( kis koromba mániákusan fogdostam öket nem lett semmi bajom)
2014. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
romaniaban elek .. este van ..
2014. jún. 29. 23:57
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Ha te tartod azokat a békákat, hogy nem tudod, hogy milyen faj vagy fajok peldanyai? A hazai fajok mind vedettek, meg azokat csak ismernéd? (pl. csak engedellyel tarthatok ill. melyik okozhat bőr irritációt...)

Remélhetoleg nem nyilméregbekakkal (a szep szinesek es kicsik) jatszottal.

Orvoshoz ugy menj, hogy viszed a bekak fotojat vagyis azet, amit magadon maszattal.

Nem a bekapisi a gond, hanem egyes bekafajok bőrében vannak meregmirigyek is, amelyek elsosorban nyalkahartyara (nyalkahartya az orrunkban szankban van persze mashol is) vagy szembe kerul, akkor gyulladast, allergias reakciot stb. valt ki. Ilyen pl a varangyok es unkak. Ennel sokkal sulyosabb egyes nyilmeregbekak merge, ami

halalos (a nevuk jelzi mire hasznaljak oket) is lehet.


A beka szembe pisilese fajdalmas, de az emberi pisi is csipne ;-).

A borrekerulve szerintem is max. allergias reakcio lehet. De leginkabb a bekafajra jellemzo bőr mirigyek valadekara a ludas a dusorokban.

Legkozelebb mosd le egybol magad!

A bekafotoval meg jelentkezz az ugyeleten...

2014. jún. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Romniaban sincs halalos bekafaj...ha akkor ottaniak. (vedett fajok viszont ott is vannak!) ha meg nem tetted mosd le a borod. Ugyeltes gyogyszertar? (hacsak nem nagyon kicsi teleplesen elsz...)

Kalcium? (ha van otthon pezsgotableta formaban vagy tabletta ...?), akkor az jo allergiara.

Egyebkent fotot feltolthetnel es akkor kiderulne milyen faj.

Ha szemed, torkod dagadni kezd, nehezen kapsz levegot...akkor korhazat, memtoket kell hivni (ez a sulyos allergianak atunetei).

De remelhetoleg nem vagy te bekak valadekaira allergias ennyire.

2014. jún. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-os voltam bocs ahol ertelmtlen valami az elgepelesek miatt:-(. azert ki tudod talalni.
2014. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

#5 1. A nyílméregbéka olyan erős idegmérget termel, hogy az érintéstől nem kiütéseid lesznek, de azonnal meghalsz.

2. A fogságban nevelkedett nyílméregbékák nem választanak ki mérget.

2014. jún. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsonak: De a kerdezo azt se tudja milyen bekat tart, mert fajtanak ija oket. Illegalisan is barmit be lehet hozni.Normal esetben hazai bekak nem okoznak semmifele dudort, ahhoz mar kulfoldi beka kell. Csak ezert tippeltem a nyilmeregbekafajokra, hatha azok kozul valamelyik. Mivel a kerdzo azota nem jelentkezett...morbid nem.

Egyebkent szerinted mitol lett dudoros a bore? Melyik fajtától ;-) (csak ugratas...)

2014. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!