Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy zöld gyíkot,...

Találtam egy zöld gyíkot, sebesült. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Amikor kimentem azt vettem észre hogy a macskám játszik egy zöld gyíkkal. Elvettem tőle mert megsajnáltam, meg nem is akartam hogy a macskám valamilyen betegséget elkapjon. Most egy nagy cserépben van a farka majdnem félig ,,el van vágva", és alig mozog szegény. Nincs itthon terrárium, ezért gondoltam majd egy nagy vödörbe vagypedig vmi nagy teknőbe beleteszem. Teszek bele vizet, homokot és növényt... Csak nem tudom hogy mit eszik, és nem sok mindent tudok róla. Valakinek van tapasztalata? Vagy tudtok vmit róla? Amikor màr látom hogy rendesen mozog és a farka is begyógyult akkor elengedem vahol ahol nincsenek macskák, kutyák. A temetőre gondoltam ott nagyon sok zöld gyíkot láttam. Előre is köszönöm a segítséget!

2014. júl. 4. 13:13
 1/6 A kérdező kommentje:

* most 4gy nagy cserépben van, a farka....

Bocsánat! Így értelemesebb

2014. júl. 4. 13:15
 2/6 A kérdező kommentje:

*egy

Nem tudok már írni se..

2014. júl. 4. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Engedd szabadon

Ha a farka félig "el van vágva" akkor nem sérült, mert azt magától dobja le. Manapság már ezzel sincsenek tisztában a fiatalok?

2014. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan engedd szabadon,a farka visszanő, magától esett le.


Sajna fogságban nem tarthatod, védett:

[link]


Amúgy rovarokat eszik.

2014. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ladylatex válasza:
Engedd el nyugodtan, sokkal rosszabb neki a bezártság, mint az, hogy épp csak fél farka van -az visszanő. :)
2014. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De sajnos maghalt :(( Pedig szép nagy volt. Megnéztem alapsabban hogy mi lehetett a baja és a melkasánál volt egy nagy lyuk. (Gondolom a macskám csinálta, amikor játszott vele, meg cipelte össze-vissza,mert féltette a zsákmányát.) Már el is temettem :(
2014. júl. 4. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!