Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Úgy is lehet kézhez szoktatni...

Úgy is lehet kézhez szoktatni egy szakállas agámát, hogy ha csipesszel megfogom a kajáját, és ő leharapja a csipeszről?

Figyelt kérdés
Ez is olyan mint ha kézből etetném?? Mert ha közelít felé a kezem, elfut, ha meg felveszem, kiugrik a kezemből... :(

2014. júl. 5. 14:08
 1/7 valaki valahol 013 ***** válasza:
Mekkora az agáma. Ha még kicsi, akkor normális, hogy fut. Mennyi ideje gondozod? Csak nem rég kaptad? Szerintem gügyögj neki, a kezed lassan nyújtsd felé, leginkább a hátát simogasd. Szerintem bróbálj neki vékony szelet gyümölcsöt kézből adni neki.
2014. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
kicsi 1hónapos, nincs nálam egy hete... :DDD
2014. júl. 5. 15:17
 3/7 anonim ***** válasza:
1 hónapos agámát általában oda sem szoktak adni... Szerintem még várj egy kicsit a szelídítéssel, ilyen kis korban még félni fog tőled. Ha kicsit nagyobb lesz akkor tegyél a tenyeredbe lisztkukacot és addig tartsd amíg oda nem szalad és megeszi.
2014. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én ilyen pici csotány valamikkel szoktam etetni, és fogtam neki szöcskéket, de lisztkukacot nem tudom hogy lehet e zalaegerszegen venni
2014. júl. 5. 15:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát etesd akkor csipeszről, hogy legalább a kaját elfogadja, aztán később biztos tudod etetni kézből is.

Például nagyobb korában elfogadja a banánt is, a cseresznyét is szereti, a salátát is, de a főtt csirkehúst is, és nagyobb arabok, könnyebb kézből adni.

Amikor kiveszed, jobban fél ha felülről fogod meg, vagy ha hátulról támadsz rá, de ha szemből a hasa alá csúsztatod a kezedet lassan, azt talán hagyja.

Azt ne várd hogy ne ugorjon le a kezedből, mert ha ő rohangálni akar a földön, akkor leugrik. Engedd neki, hadd futkározzon, amíg még meleg van. Nem fut túl sokáig. Egy idő után megáll, néha lemerevedik. Csak a szekrények két oldalát barikádozd el pl kartondobozzal, mert nehéz bottal kipiszkálni mögüle.

2014. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*nagyobb darabok,
2014. júl. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 LegenDaryNight válasza:
Nekem is van egy kb 1 hónapos agámám 2 napja van nálam de nekem már ha ki is veszem nem szalad el. Én először azzal kezdtem hogy amint megkaptam simogattam a hátát és látszott rajta hogy szereti. Mostmár ha kiveszem nem szalad el sőt odajön hozzám (2 napja van nálam).
2017. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!