Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyon szeretnék egy kígyót,...

Nagyon szeretnék egy kígyót, de hiába mondom anyának ő retteg tőlük. Van egy agámám, de régebben az agáma előtt sem engedte. ?

Figyelt kérdés
Légyszives segítsetek hogy hogyan vegyem rá hogy kapjak egy kígyót!

2014. júl. 10. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

sehogy sem hacsak le nem győzi a kígyó fóbiáját

én madárpókot akartam de itthon mindenki retteg a pókoktól ezért sem engedték és meg is értem őket én se szeretnék egy olyan dologgal egy fedél alatt élni amitől félek :D

2014. júl. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Én is megértem Anyukádat. Otthon szeretném magam biztonságban érezni.
2014. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Mondj jó tulajdonságokat pl: kis helyre van szüksége, nem kell sétáltatni, akkora sérülést se tud okozni mint egy tengerimalac stb.
2014. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

utolsó ne haragudj de ez marhaság...aki fóbiásan fél valamitől azokat észérvekkel nem lehet meggyőzni

Hiába mondom én otthon hogy egy kis pók jobban fél tőlük mint ők tőle... vagy egy klausztrofóbiásnak hogy semmi baja nem lesz a liftben attól még félni fog :)

2014. júl. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni lehet...
2014. júl. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajnos egy fóbiás embert nem fogsz tudni meggyőzni. Én szeretem a kígyókat, pókokat madárpókom van is, de fontos, hogy tekintettel legyünk a környezetünkre. Ha valaki ellátogat hozzám, szólok előre, hogy van itthon madárpók, hogy hol van a vivárium, hogyha esetleg fóbiás, eldönthesse, akar-e idejönni, vagy be mer-e menni a szobába, ahol tartom.

Az én anyám a rágcsálóktól irtózik, olyan szinten, hogy ha a tévében meglát egy egeret vagy patkányt, már attól rosszul van. Mindig is szerettem a rágcsálókat, de soha nem tarthattam emiatt, és eszembe nem jutna ezzel terrorizálni anyámat. A kutyákat, macskákat se bírja, nem fóbiás, de nem tűrné meg őket, így azokról is lemondtam, pedig a macskákat kifejezetten imádom, kedvenc állataim közé tartoznak.


A fóbia nem egy racionális félelem - ha az lenne, félelemnek hívnánk, nem fóbiának. A legtöbb esetben, főleg ha súlyosabb, nem igazán kezelhető, legalább is speciális terapeuta kellene hozzá (nem tudom Mo-n van-e aki kifejezetten tárgyi fóbiákkal foglalkozik). De ne tedd ki anyádat se annak, hogy a rettegése tárgyával kelljen együtt élnie, és azzal se rágd a fülét, hogy sok tízezreket elverjen egy bizonytalan kimenetelű terápiára (már ha találnátok ilyet), csak hogy te kígyót tarthass.


Sajnállak, megértem, milyen rossz, ha egy kedvenc állatot nem tarthatsz, de ilyen esetekben legjobb a kompromisszum. Keress olyan házikedvencet, ami nem okoz konfliktust, sok remek egzotikus állatfaj van még.

2014. júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

A kígyótól nem igazán van értelme félni úgy hogy ha be van zárva. De tudod mit? Vegyél akkor egy édesvizi murénát. Az csak a vízben életképes, tehát ha kimászik az akváriumból, megdöglik 10-20 percen belül. Kint nem él meg, nem is tud messzire kúszni, ezért kell rá tető.


Én parázok a liftektől, mégis tegnapelőtt nagy bátran beszálltam egy liftbe egyedül. Erre beragadtam az 0-1 emelet közt. Néztem hogy hol van rajta vésznyomógomb, de nem találtam semmit. Lehet azért, mert rámjött a pánik és ilyenkor nem tudok gondolkodni, de mégis úgy gondoltam hogy innen csak én tudom kimenteni magamat és végignyomogattam az összes gombot egyenként lassan. Az egyikre végül elindult. Nagyon lassan, furán döcögött felfelé. Azt sem tudtam mit nyomtam meg, de imátkoztam hogy álljon meg minél előbb és az elsőn kirontottam, aztán gyalog szaladtam fel a 3-madikra.


Nemtudom hogy a kígyó, vagy pókfóbia milyen, de a liftek engem kikészítenek, mégis néha ráveszem magam, hogy nagy ritkán kipróbáljam.


Régebben is egyszer beragadtam, csak akkor haverom is ott volt és vagy fél órát bent küszködött a vasajtóval, nyitogatta, csukogatta, aztán elindult valahogy. Engem eközben az ájulás kerülgetett, leültem a földre és fogtam a fejemet, ő meg röhögött. A mobiltelefon nem működött benne, a szüleinek se tudtunk szólni, akik ott vártak minket. Kész ko volt. Nem szívesen szállok liftbe, de azért még nem adom fel. Talán nem fogok minden egyes liftezésnél beragadni.

2014. júl. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó: a tárgyi (azaz egyszerű) fóbiáknál nem a fóbia tárgya, hanem az erőssége számít. Pl. kígyófóbiánál maradva: az is fóbiás, aki ha hirtelen meglát közvetlen közelből egyet, felvisít és ugrik egyet hátra, de mondjuk egy terráriumban meg meri nézni... és az is, aki ha képen lát egyet, máris 200-as lesz a pulzusa, rémálmok kínozzák, stb. Volt arachnofóbiás ismerősöm, aki az ilyen falusi pottyantósbudis pókoktól parázott, de nem olyan iszonyatosan, és pont azért vett madárpókokat, hogy szokja a nyolclábú népséget. A legtöbb súlyosabb fóbiás a gondolatba is belesápadna.
2014. júl. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Győzd meg olyan érvekkel hogy:

- Nem büdös

- Nincs hangja

- A ragadozó fajta mozgó és nem mozgó ételt is elfogad

- Szelídségükről híresek

- Nem nő nagyra (ha olyan fajta)

Ez mind elmondható a gabonasiklóról

2014. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

9. vagyok itt egy link a gabonasiklóról.

második része is van. ebben minden benne van amit tudni kell

(fontos azt is megjegyeznem hogy ha rosszul van gondozva, és el van hanyagolva akkor betegségeket hordozhat.)


[link]

2014. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!