Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen dolgok szükségesek egy...

Bogyimanocska kérdése:

Milyen dolgok szükségesek egy szakállas agáma tartásához és ezek mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
trionyx.hu mi itt vettük a kis viziagámát és halakat itt vannak még bébi szakállas agámák ők elmondanak mindent és lehet ott venni terráriumot meg mindent :-)
2014. júl. 13. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kifejlett állatnak elég nagy terrárium kell, alá fűtőkő pl: Exo terra fűtött szikla. Fölé egy UV-s lámpa pl Repti glo 10.0. Télire jó meleg, legalább 28 fokos terrárium kell neki, de a napozó lámpa alatt lehet 35 fok is. Alá apró homokot kell tenni. A kajáját (tücsköt, sáskát, viaszmolylárvát) vitaminozni kell kalcium és egyéb vitaminporral, ezen kívül lehet neki adni mindenféle zöldségeket is, répát, paradicsomot, salátát, kukoricát, ilyesmiket.


Az én agámám olyan 35 cm hosszú és még szerintem fog nőni. Nyárra elpakoltam az egyik ablak elöl mindent és bútorlapból csináltam egy elkerített részt neki. A szobába is kirakhatom mászkálni, csak ott ki lenne téve különböző veszélyeknek. Ezért jobb az az elkerített kifutó. Elmászkál ezen a kb 70cm x 2 méter hosszú részen az ablak alatt, tettem be 2 nagy kősziklát is. Ide csak kartonlapokat tettem alá, nem homokot, mert azt könnyebb talán tisztítanom. De meg van a terráriuma is, visszatehetem oda ha fázik, vagy valami, de a terráriuma nem olyan nagy. Most jobban érzi magát kint.

2014. júl. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!