Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknősöm nem eszik...

Az ékszerteknősöm nem eszik még pici és amikor odaadom neki a kaját fél. és vagy behúza magát bebujik a napozója alá. Meg sem harap még nem is láttam nyitva a száját. Mondjátok meg mondani hogy etessem?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 20:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
esetleg valami tapasztalt embernek az mnsjét megkaphatom?
2010. jan. 7. 20:04
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem a királyteknősöm csinálta ezt, 2 hétig alig evett. Átraktuk egy kisebb akváriumba(addig nagyon nagy volt) úgy raktuk, hogy a víz a kiülőjéig érjen. egy lámpát raktunk rá az akváriumra, ami melegít, és a tetejét vmennyire lefedtük üveggel(két üveglapot ráraktunk) most naponta kb. kétszer eszik.

2010. jan. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
csak ez nem akvárium hanem ilyen teknős tál amit állatkereskedésekben lehet kapni..
2010. jan. 7. 20:13
 4/13 anonim válasza:
A teknőstál nem sokáig lesz jó. Főleg mert hamar kinövi, nem nagyon tudod stb. A tekik ráadásul igazán többen érzik jól magukat. Mit adsz neki enni? Az enyémek most már mindent megesznek (szó szerint), de az elején voltak küzdelmeink. Ami tuti bejön nekik, az a szárított marhaszív, a lisztkukac, esetleg a fagyasztott hal. Kicsiknek még fel kell darabolni. Próbáld meg ezzel. A szárított halakat, rákokat nekem csak később kezdték el enni.
2010. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
20:34 vagyok megint. Nem túl hideg a vize? 28 fok körül jó nekik.
2010. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
nemtudom de már a széle és a páncélja között már puha a páncélja :'( és nagyon rosszúl érzem magam hogy ilyen rossz álapotban van:( mostis éppen alszik igaz még nincs tisztítója meg ilyen berendezések de nézem a fokot és van lámpája is... magától fel se megy a napozóra...és ha így olytatódik elpusztúl.:(
2010. jan. 7. 20:40
 7/13 A kérdező kommentje:
jah nemtom hogy jó e mert most csináltam neki meg és már csak 20 fokosnak érzem pedig radiátór mellett van és lámpa is melegíti:(
2010. jan. 7. 20:41
 8/13 anonim válasza:
20:34 megint. Esetleg vidd el állatorvoshoz. Ad neki valami vitamininjekciót. Egyszer nekem is kellett hordani az egyik tekit kezelésre. Azóta egészséges. Mennyi idős?
2010. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A tekik szoktak téli álmot aludni... Ilyenkor nem esznek. lehet a tiéd is épp ezt próbálná tenni
2010. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

és mielőbb szerezz be egy hőmérőt, meg egy tisztítót és ami a legfontosabb fűtőszálat.

ne csodálkozz ha nem érzi jól magát...

2010. jan. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!