Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért nem eszik a sisakos...

Kim na na kérdése:

Miért nem eszik a sisakos kaméleon?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos sisakos kaméleon sé kb 3-4 napja nem hajlando semmit sem enni de inni meg rengeteget iszik és amikor spriccel neki vizet rögtön elkezd inni és utána a terráeium aján fekszik amikor kiveszem akkor nem kezd el rögtön mászkálni hanem becsukja a szemét és alszik mi lehet a baja?A válaszokat elöre is köszönöm.

2014. júl. 19. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Fényhiány, vagy stresszel.

UV fényt kibocsájtó hüllős lámpára van szüksége.

2014. júl. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még akkor is lehet fény hiánya ha van neki UVB és UVA lámpája?
2014. júl. 23. 18:31
 3/6 anonim válasza:
Ezek a tünetek a krónikus kalciumhiány jelei. Nagyobb teljesítményű UV lámpával, több vitemin adásával lehet segíteni. Ha az állat az almon van, látszólag tehetetlenül irány az állatorvos! Kérj kalcium ampullát, és akkor talán még meg lehet menteni... Ha tovább súlyosbodik az állatka csontjai eltörhetnek, és egy törött csontú kaméleon el szoktak altatni... Jobbulást neki! Nagyon szorítok hogy meggyógyuljon!
2014. júl. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos 2 hete lepusztult :(.Most ugy kb 4 napja kaptam 1 ujat de 3 napja levedlett kivéve a "homlokán" ott még van hámlott bör ami nem akar le jönni és nem akar enni "vedlés" óta, pedig amikor hazahoztuk rögtön 4 tücsköt megevett meg ivott is és most nagyon aggódom érte h nehogy ugy járjak vele mint a másikkal amire az állatkórházba azt mondták hogy passz hogy mi baja lehet és még oltást sem adtak neki csak annyit mondtak hogy ugy még 2 napja van hátra és még el sem akarták altatni.
2014. aug. 14. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ohh :( sajnálom a kamidat :( a mostani valoszinűleg azért nem evett mivel vedlett. Amikor vedlenek általában elmegy az étvàgyuk. Hallottan olyanrol is ami 1 hétig nen evett mert vedlett. Bocsi a késői válaszért!
2014. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs semmi baj már rendesen eszik :) csak nagyon szökös elég neki csak egy résnyire nyitvahagyni a terráriumát és már kint is van XD és már volt amikor a fügögyröl vagy az ágyamrol szedtem ösze de pont ma volt hogy a sulis táskámbol bulyt elö az óra kellös közepén mert reggel amikor be spriceltem neki nem zártam be erndesen a terráriunát és kiszökött én meg nem vettem észre mert késésbe voltam de anyi mákom volt hogy haza engetek hogy haza vigyem szal' jol telt az 1. napom a suliba XD
2014. szept. 1. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!