Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehet elűzni és távol...

Hogyan lehet elűzni és távol tartani a vízisiklókat a kerttől?

Figyelt kérdés
egy effektív megoldás kell, és nem akarom bántani őket... szal okoskodó természetvédők kíméljenek plíz!

2014. júl. 21. 19:06
 1/8 anonim válasza:
Szerintem nem lehet őket sehogy. Nekünk is van egy-egy a kertben.
2014. júl. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kínaiakkal..

Bárcsak Ádám és Éva is tartottak volna belőlük párat..

2014. júl. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak a búvóhelyek megszüntetésével. Azokat viszont nem könnyű felkutatni, mert sokszor a leg elképzelhetetlenebb helyeken tanyáznak.

Ja, bocsi, most látom, nem udvarról, hanem kertről van szó. Hát, onnan leginkább sehogy. Gondolom, napközben mennek be oda vadászgatni, meg a növények alatt hűsölni. Mert bár hüllők lévén szeretik a napot, néha elegük van.

2014. júl. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Virágoskert, udvar egyben. A járda alatt, és a bokrok között láttam. Megpróbáltam befogni, de ravasz a dög, én meg undorodom tőle. Nem félek, csak undorodom. Pár másodperc erejéig meg merném fogni, majd egy kannában elvinni egy tóhoz. Ez a terv, de ha van valami hatásos "távol tartási végzés" hallgatom, vagyis olvasom...
2014. júl. 21. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Macskával. De tényleg. Barátoméknál is volt vizisikló a tóban, amíg nem volt macskájuk.
2014. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van macskánk.
2014. júl. 22. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Akkor az csak egy idézőjelben "macska" lehet.

A macska tényleg hatásos kell hogy legyen, hacsak nem egy elkényeztetett whiskast zabáló lusta dög garfield macskáról van szó.


Esetleg még a kutya segíthet, ha be van tanítva, vagy ha amúgy is ösztönösen védi a területét az ilyesfajta betolakodóktól is. (vizsla pl, ha nem túl kényeztetett logóhasú kisdisznó)


Viszont miért akarod elzavarni? Nem okoskodni akarok, csak igazából tök hasznos lények. Megzabálják a kis vakondokat, peléket, egereket, patkányokat. Amik nagyrésze amúgy télen a hidegtől, és tőletek védett padláson / szigetelésben húznák meg magukat, szétrágva, és szarva mindent amit csak lehet.

2014. júl. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Hja, ezt az előzőből lefelejtettem.


Szóval ki lehet használni az egyik hibájukat.. Általában (sajnos nem mindig) ugyanúgy mint a gyíkok, van egy kedvenc napozóhelyük, ahol tudnak melegedni nyugiban, ha szükséges.

Ez általában valami sziklásabb rész, vagy egy nagyobb kő.

Egy ismerősöm úgy fogott gyíkokat, meg siklót kiskorában, hogy megfigyelte mi a kedvenc helye az áldozatnak, aztán egy horgász emelőszákot fektetett a kő alá, vagy rá (a kő méretétől függően). Aztán napokig úgy hagyta, amíg csak egyszer nem látta, hogy ott van az áldozat. Odasettenkedve egyszerűen ráfordította a szákot, majd a fogságba esett állatot kézzel megfogta.


Ha van türelmed ezt is kipróbálhatod. Vagy kérj meg egy életképesebb gyereket, azok amúgy is szeretnek ilyeneket fogdosni. :D

2014. júl. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!