Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyon szeretnék egy ékszer...

Ékszerteknős455 kérdése:

Nagyon szeretnék egy ékszer teknőst, de nem tudom melyik lenne a megéröbb választás? A Vörösfülü ékszerteknős vagy a sárga fülü ékszer teknős? És tudnátok 1-2 tippet adni hogy mit tűnhet ugy mintha beteg lenne? Ha furcsán viselkedik pl?

Figyelt kérdés

#ékszerteknős #Vörös fülü teknős #sárga fülü teknős
2014. júl. 31. 00:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

A vörösfülűt már betiltották, mert túl sok barom engedte el a természetben, de a sárgafülű kb. ugyanolyan nagyra nő, szerintem inkább pézsmateknőst vegyél, és ezen az oldalon gyűjts infókat:

teknosinfo.hu

2014. júl. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A vörösfülűt azért tiltották be tudtommal, mert elképesztő szívós faj, és az itthoni egyetlen teknősfaj, a mocsári teknőstől vette el az életterét. Sárga fülűt kaphatsz bárhol. Ha a teknős mellett döntessz, javaslom, hogy kettőt vegyél, hogy legyen játszótársa. Bár még ha kicsi korukban is engeded őket össze, felnőtt korukra gyakran előfordulhat, hogy összekapnak, akár súlyos sebeket is okozva egymáson. Eddig 3 teknősöm volt, az első sajnos a rossz táplálás miatt pusztult el, a b*zi állatkereskedő olyan kaját javasolt, hogy adjunk, ami nem neki való. A második pedig az előbb említett verekedések miatt pusztult el, volt egy fertőződése valszeg a verekedésből eredően. A leggyakoribb teknős betegségek a víz minősége miatt fordul elő, vagy annak hőmérséklete miatt. A piszkos víz miatt begyulladhat a szemük, így gyakran kell takarítani a terráriumukat, és javasolt egy nagy teljesítményű szívóberendezés is. Ha a teknős indokolatlanul keveset mozog, akk lehet valószínűsíteni, hogy vmi baja lehet. Nálam is így volt. Viszont, ha tényleg vmi baja van, próbálj egy állatdokit ink vhogy odarendelni hozzátok, mert szegényeknek óriási megterhelés, ha betegen elviszed egy idegen helyre, egy idegen emberhez. Viszont, ha jól tartod, és semmi betegsége nincs, könnyedén elél 30,35 évig is.
2014. júl. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm de milyen más teknős él,ami mondhatni olyan mint az Ékszer teknős? :)
2014. júl. 31. 13:34
 4/16 A kérdező kommentje:
És igazából melyiket könnyebb gondozni?
2014. júl. 31. 13:58
 5/16 A kérdező kommentje:
A Nőstény Pézsma teknős is ha megijed büdős szagot áraszt?
2014. júl. 31. 15:19
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen, a nőstény pézsmateknős ami váladékot választ ki magából. Gondozás terén annyira nem vagyok otthon, mivel csupán a két féle ékszerteknősöm volt eddig. Ami hasonlít rájuk talán az a vörösfülű iszapteknős, ami véleményem szerint az egyik legszebb teknősfaj is, egy a gond vele, hogy hatalmasra nő, emiatt már egy kerti tó ideálisabb neki. Ami esetleg szóba jöhet és hasonlít is az ékszerteknősökre, az esetleg a királyteknős, más néven Mississipi tarajosteknős. :)
2014. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A Missisippi teknős (ha jól irtam le...)infókat olvastam róla de nem tudom hogy büdösek-e vagy olyan mint az a teknős faj ami büdös váladékot bocsájt ki,mert azért nem szeretnék olyan teknőst venni ami túl nagyra nő,vagy pl:büdőset áraszt mert olyan teknőssel nehéz bánni és a teknősök ha valamihez hozzá ér néha megijed és olyan büdős lenne AZ egész ház mintha bűz bomba lenne. :( de szerintem ez a megfelelő teknős ha a "próbámat" kiállja :) mert egy nagyon szép és lenyűgöző teknős fajta . :)
2014. júl. 31. 21:10
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy a királyteknős csinálna-e büdöset. De utána is lehet nézni, illetve az állatkereskedőtől egyértelmű választ kaphatsz.:)
2014. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!De minden infós oldalt felkutattam de nem sikerült találnom róla infót. :( Milyen oldalt keressek meg?Bocsánat a sok kérdésért! :)
2014. aug. 14. 13:05
 10/16 anonim ***** válasza:
Teknosinfo.hu-nak van fórumja asszem. De egy hozzáértő állatkereskedő telefonon nyilván hamarabb megmondja :]
2014. aug. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!