Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Pézsma- vagy sárgafülű ékszert...

Pézsma- vagy sárgafülű ékszertekim legyen?

Figyelt kérdés

A szempont az, hogy kis helyen is elférjen, tehát 1 méter hosszú terrárium nem igazán lenne előnyös a kis lakásomban. Azt olvastam, hogy a kifejlett teki hosszának az 5-szöröse legyen a terrárium hossza, szóval méretet tekintve talán a pézsmateki felelne meg jobban.

Viszont olvastam arról, hogy honnan kapta a nevét, és kicsit félek attól a büdi folyadéktól, amit megzavarása esetén kibocsát. :D

Van egy kisöcsém (12), örülnék, ha kézbe tudná venni, vagy legalább megsimogathatná, nem tudom, ezt melyik teki tűri/szereti jobban.

És kíváncsi lennék, hogy kb. mennyibe kerül megvenni mindent, beleértbe őt is már, és a helyét, mindenféle szuper dologgal felszerelve. Illetve hogy mik azok, amik kellenek (gondolok itt vízszűrőre, lámpára, hőmérséklet-szabályozóra, vitaminra?). Csak mert nem akarom, hogy mindent rám sózzanak majd a boltban, ami nem is kell... viszont amire meg szüksége van, azt mindenképpen meg fogom venni.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok tapasztalt tekitartótól!


2014. júl. 31. 07:46
 1/7 anonim válasza:
sárga fülű legyen nekem is olyan van és barátságos jószág :)
2014. júl. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

amire szükséged lesz: napozólámpa,kimászó a napozólámpa alá(lehetőleg ne legyen víz alatt kicsit sem hogy legyen száraz része és akkora legyen hogy a kifejlett teki kényelmesen elférjen rajta),ha nem szeretnéd túl sűrűn takarítani ajánlott hogy tegyél bele egy kisebb szűrőt.

egy kis barlang féleség ahová a teki el tud húzódni,

lehetőleg ne száraz tápokkal etesd csak hanem adj neki gyakran fagyasztott halat(a szálkáival és a belsőségeivel együtt mivel sok benne a vitamin és ez is szükséges ahoz hogy egészséges legyen,a talajnak apró kavicsot/homokot

(akkorát hogy minden gond nélkül le tudja nyelni mivel ez segít az emésztésében tehát elég apró kavics kellene ami nem éles és nem is homok),nyáron ha lehetőséged van rá egy lavórban vagy valamibe tegyél vizet+ a kimászóját és tedd ki a napra úgy hogy egy kicsit árnyékban legyen csak a kimászójára süssön a nap

hogy tudjon napozni ezzel is sok vitaminhoz jut,ha nagyob lessz adhatsz neki ritkán gyümölcsöt és zöldséget,

2014. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, közben utána olvasgattam, méghozzá rengeteget, és ezeket szerencsére már tudom. :D De még mindig nem tudom, hogy pézsma vagy ékszer...
2014. aug. 3. 13:40
 4/7 anonim ***** válasza:
az ékszer harapósabb a pézsma szerintem nem annyira
2014. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, de az ékszer cukibb. :D
2014. aug. 3. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Cukibb, de nagyra nő, nagy hely kell neki. Amúgy ha olyan állatot szeretnél amit lehet simogatni, semmiképp se hüllőt vegyél.
2014. aug. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenképp hüllőm lesz. :)
2014. aug. 4. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!