Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kell tudni egy sárgafülü...

Mit kell tudni egy sárgafülü ékszerteknősről? (többi lent)

Figyelt kérdés
Mit eszik ez a fajta? milyen gyakaran eszik? milyen gyakran kell tisztítani élőhelyét? miért harap meg? kell -e neki növény és mennyi követ/kavicsot érdemes elhelyezni az élőhelyén? kell-e neki társ? , hogy müködik a szaporodása/ tojás rakása? kérlek titeket segítsetek

2014. aug. 3. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

1. mivel ragadozó, így húst, kis halakat, férgeket, rovarokat, de a legjobb a kis hal neki. (én élő guppikkal etetem...)

2. az enyém olyan gyakran eszik, mikor el tud magának kapni 1-et.

3. heti egyszer vízcsere, de csak esővizet használok.

4. azért harap meg, mert egy hidegvérű ragadozó, nem pedig egy pulikutya.

5. növény nem különösebben kell neki, mivel semmi szépérzéke nincs, mivel egy hidegvérű ragadozó, a kavicsban meg szeret turkálni.

6. nem kell neki társ, mert egy hidegvérű ragadozó, nem pedig egy pulikutya.

7 tojást rak, mint minden hidegvérű élőlény.

2014. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem kettő van.Nem muszáj társ,de azért csak kellemesebb.

Táplálkozás: Leginkább fagyasztott nyers hal,nasiként marhaszív,teknős mixek (minden van a kisállatboltban,eledelesnél)

Naponta 2 alkalommal szoktam őket etetni,reggel és este.Tehát 2szer is elég.

Tisztítani akkor kell,amikor már láthatóan algás,koszos,de leginkább büdös,nyugi,azt megérzed.

Kavicsot azért nem ajánlom mert azzal irgalmatlanul tud reggelente,éjszaka csörögni.Inkább szigetet vegyél neki,vagy nagyobb köveket amit nem tud mozgatni.

A szaporodás témában nem tudok segíteni,ez ügyben a neten olvasgass,könyvekben esetleg.

2014. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit kihagytam:

Nekem is harap,de amíg kicsi addig nem is lehet érezni.De azért harap,mert fél,vagy ha fogdosod,piszkálod akkor nem feltétlen szereti.

2014. aug. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig a kettes vagyok:

Úgy is lehet hogy veszel a boltban egy darab nyers csirkemellet,és azt adogatod neki.De folyamatosan száraz cuccokkal tömni nem jó.

2014. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!