Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyó szállítása orvoshoz, de...

Kígyó szállítása orvoshoz, de miben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos, úgy alakult, hogy a több mint egy méteres vörös gabonasiklómmal látogatást kell tennünk a közeli állatorvoshoz. Amikor legutoljára volt szállítva, elfért egy pici ételes dobozban, azonban most nem találok szállításra alkalmas eszközt a lakásban. Gondoltam cipősdobozra, de onnan "kirúgja" magát, zsákom pedig nincs.

A következő eszköz került szemem elé: [link]


Nem akarok állatkínzónak tűnni, ezért kérdezem, hogy ilyen fedeles vödörben törülközővel kibélelve szerintetek szállítható-e? Kocsival megyek, egyedül viszem így fontos lenne, hogy nem tudjon kiszökni. Levegő szerintem elég lesz neki, kb. 20 perc az út.


Köszi előre is!



2014. aug. 4. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kocsival mész, akkor egy nagyobb cipős doboz vagy vödör is megteszi, csak sok apró lukat kell szurkálni a tetejére. Szökés ellen meg széles celluxszal körbe ragasztod, állatorvosnál meg azt a részt körbevágjátok, kiveszitek, lekezelik a kígyót, kígyó vissza a dobozba, cellux körbe megint. Így már tényleg nem tud megszökni :)


Ha kibéleled, nem lesz baja, azért egy kígyó nem töri össze magát olyan könnyen, mint egy kaméleon pl. :D

2014. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :D


Sajna nem volt akkora cipős dobozunk, mint amekkora a kígyó. (Pedig nagy lábam van...:D ) Végül maradt a fent is látott fedeles vödrös megoldás. Tutibiztosan zárt és a fehér háttérben nagyon jól érvényesült a vörös sikló. :D

2014. aug. 6. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 méter fölötti kígyóm van, injekciókúrára kellett járnunk dokihoz, én egy sporttáskában vittem, egyáltalán nem akart menekülni :)
2014. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!