Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tehetek, annak érdekében,...

Mit tehetek, annak érdekében, hogy a teknősömnek keményebb legyen a páncélja?

Figyelt kérdés

Szárazföldi görög teknősöm van, sajnos nagyon puha a páncélja, amiről hallottam, hogy nem jó. Salátával szoktuk etetni, de néha adunk neki szőlőt és paprikát, a teknőstápot nem eszi meg. Nagyon sok fajta vitamint vettünk neki, de soha nem eszi meg, régebben se ette meg. Viszont már iszonyatosan puha a páncélja, s nem tudom mit tehetnék, így, hogy nem eszi meg a vitaminokat.


13/L



2014. aug. 17. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nem szabad a teknőst hosszútávon sok salátával etetni! Szőlőt ne adjatok neki és paprikát is csak ritkán! A tenős etetésére nagyon oda kell figyelni, tudatosan kell csinálni, nézzetek utána a neten rengeteg oldal foglalkozik teknősöknek való diétákkal. Nagy odafigyelés kell a teknőshöz, mert igényes állat.

Mindenképpen kapjon sok pitypangot és egyéb magas kálciumtartalmú növényeket!! Ha ennyire súlyos a helyzet, akkor feltétlenül vigyétek el egy orvoshoz is, ilyenkor kálcium injekciót szoktak adni! Vegyetek kálcium port (ne vitaminokat!) és szórjátok rá a kajájára.

Hüllőnek való UV lámpája van?? Ha nincs, azt is minél hamarabb szerezzétek be, mert ennek a hiánya is hozzájárul a páncélpuhuláshoz és nem is lesz hosszú életű szegény állat.

Nagy hiba volt ilyen felelőtlenül és tudatlanul egy nagy odafigyelést igénylő védett állatot beszereznetek!

Egyáltalán van CITES engedélye? Fényképezésre szoktátok vinni? Be van jelentve? Honnan szedtétek?

Hidd el, amikor elhatároztam, hogy teknőst akarok én sem tudtam még semmit, de vettem a fáradságot és UTÁNANÉZTEM.

Ha lehet, inkább adjátok el a kis teknőst egy szertő gazdinak, ti pedig tartsatok inkább kecskét!

2014. aug. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Imádom, amikor hülye, hozzá nem értő emberek beszereznek valami egzotikus állatot, mert menő, aztán csodálkoznak, hogy két hét múlva kinyúvad.

Szerintem annak a teknősnek már annyi.

Utána kellett volna járni, hogy mivel kell etetni és mivel nem. Akitől vettétek nem mondta el? Vagy a kamionról esett le?

Egyébként ne vedd magadra, meg szerintem az előző válaszadó sem téged oltott le, hanem a szüleidet, hogy a 13 éves kislányukra bíznak egy ilyen igényes állatot és fogalmuk nincs, hogy hogyan kell gondozni. Gratulálok nekik.

Ha meghal a teknős (amit egyébként be kell majd jelenteni a vízügyi minisztériumban), remélem hörcsögöt vesznek.

2014. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 k.zl ***** válasza:
90%

"Páncél megpuhulása (rachitisz):

Tünetek: a páncél gumiszerűen puha. Emellett könnyen deformálható és benyomható!

Kiváltó ok: a rachitisz vitaminhiány-betegség,amelyben kalciumhiány és napozás hiánya is közrejátszik.

Kezelés: teljes értékű élelem nyújtása, valamint nagyobb kalcium és vitamin adagok etetése, egy időben UV-sugarak (napozás) megszüntetik a bajt. D3-vitamin injekcióban (állatorvos adhtja csak be) is adható."



[link]


Egyoldalúan táplálod a teknőst, nem jut elég kalciumhoz, és az UV lámpa is hiányzik ha jól értettem. Állatkereskedésben vagy állatpatikában is be tudsz szerezni kalciumot. Az ételébe keverve meg fogja enni. A legfontosabb azonban, hogy minél előbb olvass utána a helyes táplálásnak, mert így nem fogja sokáig húzni nálad szegény állat, és ez állatkínzás is, ami büntetendő. Ami nagyon fontos: összetört tojáshéjat teknősöknek adni kalciumpótlásra nem szabad, mert kiszúrhatja a beleit!!!!! Ha nem tudtok segíteni, állatorvoshoz kell vinnetek, aki injekcióban be tudja adni neki a kalciumot vagy a szükséges vitaminokat. De ne húzzátok az időt tovább.

2014. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csináltál már valamit?
2014. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Miért van lepontozva kzl? Szerintem hasznos dolgokat írt. Nekem is volt régen teknősöm, mondjuk az nem szárazföldi, de neki az állatkereskedésben kaptunk calciumot, és szinte azonnal javulás állt be.
2014. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!