Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 5 éves ékszerteknőst meddig...

5 éves ékszerteknőst meddig hagyhatom kint? Nem akarom, hogy megfázzon

Figyelt kérdés
Nyáron kiviszem őket a kerti kis tóba, de mikor ilyen hidegek az éjjelek, félek, nehogy túl hideg legyen nekik a viz. Ti meddig hagyjátok őket a szabadban? Hány fokig?

2014. aug. 18. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a fok számít, hanem a hőmérséklet változás. A teknősöknek viszonylag állandóság kell, állandó víz és szobahőmérséklet (ami ne térjen el túlságosan, tehát a vizet nem szabad nagyon felmelegíteni), rendszeresen etetni és tisztítani kell. Én azt javaslom, hogy ha nagyjából ugyanolyan idő van odakint, mint a szobába, akkor vidd ki, és ha elkezd lehűlni, akkor vidd vissza. Ha az akváriumban féloldalasan úszik, akkor tüdőgyulladása van, ilyenkor szobahőmérsékletű vízben kell tartani, amíg el nem múlik. Ha egy hét után sem múlik el, akkor doki. :)
2014. aug. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig mindig csak adig vittem ki őket, mig meleg volt. Ha éjjelre lehűl, behozom őket. De hallottam, hogy sokan ilyen nagy tekiket már októberig is kinn hagynak. De nem tudom, mit szólnának 10-15 fokhoz, nem merek kockáztatni. Tesómnak kinn vannak szinte fagyig és kutya bajuk.
2014. aug. 19. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Télen, vagy huzamosabb hideg időben persze, más a helyzet. Nyáron azért nem javallott, mert a hőmérséklet változásoktól tüdőgyulladást kaphat. Télen/ ősszel, mikor már nem melegszik fel annyira a kinti hőmérséklet sem, akkor kint lehet hagyni őket. A teknősök hibernálnak, ha huzamosabb ideig hideg vízben vannak. Ilyenkor nem kell enniük, és nem is túl aktívak. Bár nem tudom, hogy ezek a hobbyállatok mennyire bírják a hideget. Én azt javaslom, hogy amíg ilyen nagy különbség van a levegő és a víz hőmérséklete között, addig ne nagyon hurcold őket ki-be.
2014. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!