Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tüdőgyulladása van a teknősömnek?

Tüdőgyulladása van a teknősömnek?

Figyelt kérdés
A teknősöm (sárgafülű ékszer) elég gyakran ferén úszik, buborékokat fúj a vízben. Étvágya van, aránylag jó kedvű. Volt egy időszak, mikor elég levert volt, ekkor kamillateát főztem és abban hagytam úszkálni. Ez bevállt. Nem tudom, most is elég lenne ennyi, vagy vigyem állatorvoshoz? Tudtok Debrecenben ilyen állatorvost? Köszi a segítséget.
2010. jan. 16. 19:41
 1/1 anonim válasza:

Én olvastam arról, hogy ha a teki ferdén úszik, akkor elég valószínű a tüdőgyulladás. :S Itt van:

Ezt a betegséget általában a víz melegítésével, infralámpa használatával meg tudjuk szüntetni, de ha mégsem, akkor kérjük ki egy állatorvos tanácsát! Előrehaladott tüdőgyulladás esetén előfordulhat, hogy a teknős szemei könnyeznek, orra folyik, köhög vagy szipog. Ebben az esetben már csak az antibiotikum segíthet, ekkor már mindenképpen hívjunk állatorvost !

És budapesti vagyok, szóval szóval állatorvosi rendelőt nem tudok mondani!:(

Remélem tudtam segíteni!:)

2010. jan. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!