Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Találtam egy kecskebékát a...

Találtam egy kecskebékát a vízóra aknában. Azzal teszek jót, ha ott hagyom, vagy menekítsem ki, mert nincs élelme?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki és engedd el.
2014. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menekítsd ki, mert onnan nem tud kijönni. Próbálj meg neki vizet adni egy kis műanyag tálban. Lehet ott párás a levegő, de attól még ha nem jut folyékony vízhez szomjan hal.
2014. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki különben ehenhal.
2014. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is mindig az aknába gyűlnek a brekik télre, eleinte kiszedegettem őket, de amúgy direkt mennek be. Mert ott "vermelnek" fagymentes búvóhelyet keresve. És ki tudnak jönni maguk is hacsak nem teljesen sima a fal. Tegyél be egy deszkát vagy létrát és feljönnek ha akarnak...
2014. aug. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy kecskebéka ? A kecskebéka ugyanis kifejezetten vízi állat, tavak, folyóvizek jelenti az élőhelyét és nem megy azoktól távol. Inkább erdei béka lehet, mert az is foltos. Nálunk is él egy a vízóra aknában évek óra, jól elvan, rengeteg rovart eszik, amelyek oda bemásznak.
2014. aug. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem biztos. Inkább gyepi béka lesz. Bár lehetne kecske is, mert nincs olyan messze a Holt-Tisza. Tavaszig ott hagyom, tavasszal meg ha meg lesz még akkor költözik.
2014. szept. 1. 06:56
 7/12 anonim ***** válasza:
De vizet azért tegyél be neki valami kis tálkában.
2014. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 megadex ***** válasza:

és mekeg?

mert ha nem akkor biztos nem kecskebéka

esetleg levelibéka

2014. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát azért egy levelibékát még felismerek. 😊
2014. szept. 4. 13:06
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha hosszasabban vizsgáltam volna ez sem okozott volna gondot, de mivel csak egy pillantást vetettem rá és az akna is sötétkés, ezért tippeltem. 😊
2014. szept. 4. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!