Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » 5 centis ékszerteknős gazdája...

5 centis ékszerteknős gazdája lettem, mennyire társas állatok, egyedül rossz neki?

Figyelt kérdés
Ajándéknak lett szánva, oda nem kellett így hozzám került a kis teknőske. Még annyira pici hogy a nemét se lehet 100 %-ra megállapítani, talán lány. Szükséges e társat beszerezni mellé?

2014. szept. 5. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia!

mint minden állatot, az ékszerteknőst is inkább párban kellene tartani hiszen egyedül nagyon magányosak.

nekem is kettő van és ők sokszor szó szerint játszanak egymással, meg egyik rá mászik a másikra, együtt napoznak...

plusz ugyanúgy mint pl a macskáknál jobb ha többen vannak, mert etetéskor is "meg kell küzdeniük" az ételért, így jobban önállóbbak lesznek, ha érted mire gondolok

remélem segítettem

2014. szept. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, olvastam h szeretnek együtt napozni :) Viszont ha kettő lenne akkor meg már túl pici lenne az akvárium is nekik :(
2014. szept. 5. 18:30
 3/13 anonim ***** válasza:
Egy (ékszer)teknősnek is 100x50-es kell, kettőnek 120x60. Ez nem sokkal nagyobb mint amekkora 1 tekinek kell. Igazából egyedül is jól megvan, nem igényli a társaságot.
2014. szept. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem hogy mennyit adjak neki enni?
2014. szept. 6. 13:44
 5/13 anonim ***** válasza:

amennyit pár percen belül elfogyaszt.

hát nemtudom ez mennyire segít de ha kis rákocskákat adsz neki ( Gammarus) hát abból olyan 25-35 db-t. ez most csak kb-re számoltam, de lehet hogy sok neki vagy kevés(inkább).

ha ilyen kis 3-4-5 cm-es liofilizált halat adsz neki abból szerintem 1-2 db-t

remélem segítettem.

2014. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az állatkereskedésben azt mondták megehet 1 olyan kis halat is naponta, 1-2 kis rákot is szoktam neki mellé, de a hal a kedvence. Algakocka nem kell neki, teknős táp granulátum se, szív mix is néha ha épp bekapja. Neten azt olvastam annyit kell adni neki amennyi a fej-nyaktömege kb. Ez egy kis 5 centis mini teknősnél elég picike. Én naponta többször is szoktam apró falatokat neki, mindig megeszi aztán amikor nem kell már akkor később kap megint. És mindennap kap, remélem jó ez így neki.
2014. szept. 6. 17:09
 7/13 A kérdező kommentje:
Másik kérdésem: egyáltalán nem szokott kimenni a szigetére napozni, pedig van lámpája, sütkérezhetne a köveken de nem, ő mindig a vízben van, ráadásul a vízmelegítő alá meg mellé bújik be mindig, ott is szokott aludni. Miért nem megy ki soha és napozik? Nem azért nyomorgatja be magát a vízmelegítőhöz mert hideg a vize, állandóan ellenőrzöm h elég meleg legyen neki, szóval nem tudom miért csinálja ezt.
2014. szept. 6. 17:12
 8/13 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem elég ha naponta egyszer adsz neki enni 1-2 halt, amennyit megeszik, vagy szívmixet(a kockát) 1-2-őt szintén. különben szegényke el fog hízni és meghal. a tekiknél erre nagyon kel vigyázni, mert nem látszódik a hízás. és a végén a saját kis páncélja fogja szétnyomni :(

2014. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ja igen!

nekem kettő tekim van, és abból állandóan csak az egyik jár ki napozni, nemtudom hogy mért. de a másikat sose látom hogy kinn lenne. én ez ellen azt szoktam csinálni hogy fogom őket és kiviszem őket az udvarra napozni kb 20-30 percre. és ott azt csinálnak amit akarnak, oda mennek ahova akarnak én csak ülök mellettünk. általában azt csinálják hogy bemásznak a fűbe és ott vannak és onnan pislognak ki, amikor megunják magukat akkor meg viszamászank hozzám, be az ölembe vagyis a lábam alá/közé :) nagyon édesek.


bocsi a kis sztoriért :) remélem segítettem.

2014. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De édesek lehetnek :)
2014. szept. 9. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!