Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy tartsam az ékszerteknősei...

Hogy tartsam az ékszerteknőseimet?

Figyelt kérdés

Nem rég meglepetésszerűen kaptam kettőt, még kicsik talán 1-2 évesek.

Egy oldalon azt olvastam hogy 10-15 cm víz kell nekik, ami 30-35°os.Ha csak 10 centi a víz, akkor sincs semmi szárazföld amin megtudnak állni, ha most ennyit rájuk öntök attól nem lesz baj?És hogy lehet a vizük 35%os??Én mindig 28°ra szoktam melegíteni.

Eddig mindig JBL Rugil teknős eledelt adtam nekik, mennyi idős kortól lehet nekik csontit meg ilyeneket adni és melyik ajánlott?

Ha ilyen fontosabb dolgokat letudnátok nekem írni, vagy olyan oldalt belinkelni ami biztos és nem látatlanba ír, azt nagyon megköszönném!



2014. szept. 14. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyen száraz rész, ahova ki tudnak menni sütkérezni (meleg lámpa alá, ne energiatakarékos izzót használj), és kell víz úszkálni is.

28 fok épp elég.

2014. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Be kell tenni egy nagyobb lapos követ, amire kimászhatnak. A hőmérséklet nem sokat számít, Magyarországon sok olyan természetes tó van, amiben áttelelnek az ékszerteknősök.
2014. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28 fokos víz bőven elég, de az állandó legyen. Ha már nagyobbak lesznek akkor nyugodtan lehetnek szobahőmérsékleten. Kajának meg halat adjál, de NE a szárítottat hanem rendeset. Lehet kapni zacskós kis halat a boltokban, ha az nincs akkor veszel valami édesvízi halfilét és abból kiszeded a szálkát, felkockázod nekik kicsire, hogy meg tudják enni. Fontos hogy halat kapjanak, mert növésben vannak, és ebben van meg számukra a legtöbb tápanyag meg vitamin.
2014. szept. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!