Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Életben marad e egy ilyen béka?

Elitofsly kérdése:

Életben marad e egy ilyen béka?

Figyelt kérdés
Egy kocsi átment mind két hátsó lábán de nem lapította ki csak megnyomorította mindkét lábát és eléggé véres a lába.Haza vittem beraktam egy dobozba fű közé raktam,felé raktam egy lámpát hogy tudjon napozni.Ez 7 órája történt,tud kúszni lassan,az egyik hátsó lábát be is tudja hajlítani a másikat nem,van rá esély hogy begyógyuljon a lába és túlélje?

2014. okt. 3. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Esély mindig van.

Ha kaját adsz neki, akkor több esélye van.

Egyébként béka a bőrén keresztül veszi fel az oxigén nagy részét, tehát meg fog dögleni.

Konkrétan arra gondolok, hogy beraktad a meleg lámpa alá, ott szépen meg fog sülni, mert a béka nem bírja a napot szerintem.

Ráadásul a bőrét vizesen kell tartani állandóan.

Ha jót akarsz neki kirakod a kertbe, és / vagy agyonvered ásóval.

Egyébként a békák ilyenkor már elvileg a vackukat ássák, tehát elbújnak, mert meglepő módon a hideget sem bírják!

2014. okt. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a lámpás dologra én is rájöttem ezért kikapcsoltam,rkatam be neki vizet és a füvét is bevizeztem így vizesen tud maradni
2014. okt. 3. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Tudni kéne, milyen békáról van szó. (Annyiban persze egyformák, hogy egyik sem hüllő.) Ha varangy, vagy ásóbéka, túlélheti a dolgot, hiszen vadászat közben nem létszükséglet a gyorsaság. A csigák, giliszták, egyéb férgek nem szaladnak el előlük. A békák egyébként nem túlélő bajnokok. Ez abból is látszik, hogy milliónyi petét raknak, mégsem szaporodnak túl, ez csak arra elég, hogy fenntartsák az egyedszámot.
2014. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kecskebéka
2014. okt. 3. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kecskebéka, akkor minimális az esélye hogy életben maradjon. Mivel ez a faj nagyon vízhez kötötten él, úsznia kell, ez pedig hátsó lábak nélkül lehetetlen.
2014. okt. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még mindig életbe van,egy nagy dobozt feltöltöttem földel raktam be egy vizes tálat melyet beleástam a földbe,elhelyeztem benne növényeket,és a béka itt kúszik össze vissza,beraktam neki a dobozába pár szöcskét és gilisztát,legyen amelynek a szárnyát leszedtem,így van rá esély hogy életben marad és felépül?
2014. okt. 5. 20:22
 7/7 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy végülis mi lett a békával?
2014. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!