Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Magyarországon egy nem őshonos...

Magyarországon egy nem őshonos mérges kígyó életben maradna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan fajtára gondolok, ami képes kibírni a teleket és erősebb mérgű pl. valami erdei csörgőkígyó vagy ilyesmit.

És mondjuk valaki kipakolna 30-40 darabot az erdőbe vagy kiszöknének az állatkertből.

Képes lenne életben maradni a magyarországi erdőkben? Megtelepednének itt? Ha igen miért? Ha nem miért nem?


Jah amúgy nem célom ilyesmit csinálni, csak kíváncsi vagyok! :D



2014. okt. 8. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben, ha hasonló az éghajlat, a páratartalom és a prédaállat az eredeti hazájában, akkor van esély rá, igen. Mondjuk időnként frissíteni kellene az állományt, hogy beltenyészet miatt ne csökkenjen a szaporodási ráta és ezzel az egyedszám, de elképzelhető. Sőt, igénytelenebb fajok esetén lehet, hogy kiszorítaná a helyi kígyóinkat is, azaz invazív faj lenne.
2014. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi a választ. Láttam természetfilmeket a youtubon, hogy megtelepedtek pitonok az U.S.A-ban, talán kiszöktettet pár valami állatkertből amikor tornádó volt és neki mentek aligátoroknak, meg ilyenek.

https://www.youtube.com/watch?v=xfYAj1k9uZM

Tök érdekes volt a gondolat, azért kérdeztem.


Ha még van válaszotok írjatok! :)

2014. okt. 8. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez valamennyire természetese folyamat is. A globális felmelegedéssel, mint látni fogjuk, bizonyos rágcsáló-, rovar, és egérfajták, nyomukban hüllők és kétéltűek északabbra húzódnak, azaz komplett táplálékláncok vándorolnak északabbra.


Hasonlóképpen, a mai megmaradt fajok a korábbi pannon-tenger és jóval melegebb időszakok "maradvány" fajai.


Fajokban egyelőre ott tartunk, hogy még az is kipusztul, ami őshonos. (haragos siklót a Budai hegyekben gyerekkoromban. A rákosréti vipera is a kihalás szélén, és ami van keresztes/fekete keresztes viperánk, hát az állatkertben több kígyó van sajnos. A lápos, zsombékos, árteres területeink alkalmasak a megtelepedésre, de az emberi települések szigetszerűen elvágják az élettereket.


Eredeti kérdésedre, melegebb éghajlat esetén a rejtőzködés és táplálékbőség miatt erdőségeinkben kiválóan megtelepedhetnének a kobrák vagy russel-viperák, különböző mérges siklók és tajpánok. Ezek gyakorlati létrejöttére, kivéve a szándékos nagy populációs betelepítést, nincs esély, és óriási felelőtlenség volna a táplálékláncok felborítása.

2015. ápr. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!