Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet-e sárgafülű ékszerteknős...

Lehet-e sárgafülű ékszerteknőst egyedül tartani? Avagy unatkoznak-e egyedül?

Figyelt kérdés

A tekim nagyon magányosnak tűnik egyedül. Ma vettem, ezért lehet nem szokta még meg a környezetét. Nem tudom!


Előre is köszi a válaszokat!



2014. okt. 20. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
senkinek sem olyan jó egyedül lenni... így ajánlom, hogy vegyél neki egy társat, ha teheted ugyanonnan, ahonnan őt hoztad, mert azt ismerni fogja :)
2014. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 valami""frappáns válasza:

Szia kedves teknős tartó!


Ezek a teknősök a természetben magányosan élnek. Azonban megférnek egymás mellet én is többet tartok eggyütt, viszont sokszor verekednek vagy csak játszanak és ilyenkor megsérthetik egymást. Amíg mindketten ilyen kicsik addig ez nem jellemző, de 6 hónapos koruktól amikor meg van a nagy akvárium mindenképpen elég nagynak kell ahhoz lennie, hogy a gyengébb elbújhasson a másik elöl.Tehát ebből kitűnik, hogy két példánynak sokkal nagyobb akvárium kell. Ha nem akarsz kicsi tekiket (akik lehet, hogy nagyon aranyosak,de sajnos kivenné meg tőled? Nagyon telített a "piac". Ha állatkereskedésbe adod akkor rossz sors vár rájuk.) akkor vegyél még egy ugyanolyan nemü teknőst amilyen van, így akár testvérek is lehetnek. Ha akarsz kicsi tekiket akkor pedig más alomból vedd mert nagyon veszélyes a beltenyészet. De ha van mondjuk két nőstény tekid, akik testvérek, akkor is lehetnek kicsi tekijeid, ugyanis rengeteg embert találhatsz aki párt keres a teknősének. De ha a saját teknőseid bébijet akarod gondozni akkor semmiképp se testvért vegyél, mert nem csak torzszülöttek jöhetnek világra, de a teknőseidnek is lehet valami. Ha bármi más kérdésed van írj privátot.


Remélem nem vettem el a kedved semmitől :)

2014. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!


Azóta rájöttem, hogy elvan magában is, de NAAGYGYON köszi a választ! Legalább már tudom, hogy nem érdemes másik tekit venni. :)

2014. okt. 23. 13:35
 4/5 valami""frappáns válasza:
Szívesen! Jó egészséget a tekidnek :)
2014. okt. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. jan. 19. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!