Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ekkora akváriumban miben...

Katoonene kérdése:

Ekkora akváriumban miben érdemes gondolkozni?

Figyelt kérdés

Hali! Lenne egy 40X30-as alapterületem, ahova egy akváriumot, vagy akvaterráriumot rendeznék be. Kettő állatfajban gondolkozom, tűzhasú gőte, vagy törpe afrikai karmosbéka. Egyik se költözhetne be a halas akváriumba, mert

a, a gőte számára nem lenne szárazföldi élettér

b, az afrikai karmosbéka megenné az akváriumban élő garnélákat, és mivel szépen gyűjtögetni tervezem a variánsokat, nem venném jó néven.


Tudom, hogy 30 liter alatt nem lehet gerinces élőlényt tartani, de sajnos nem tudok 40X30-nál nagyobb alapterületet kialakítani, illetve kivágnának már otthonról ha nagyobbat vennék. 2 olyan állatfajról van szó, amiket én még nem láttam, hogy 5 percnél tovább mozognának naponta még nagyobb helyen sem.


Vízcsere, szűrés, növényesítés, világítás természetesen meglenne nekik.



Alternatíva:


Hamarosan indul egy 200 liter körüli akvárium összerakatása, ahol lenne lehetőség mondjuk 2-3 gőte szárazföldjének a kialakítására, de a gőte sokkal hidegebb vízi állat, ezért nem raknám össze a halakkal.


Csigás akváriumot nem fogok berendezni, kis garnélásat sem, direkt azért lesz nagy akvárium, hogy legyen helyük.


Köszi a válaszokat, tippeket.


2014. nov. 4. 08:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A kínai tűzhasú gőte kisebb, mint a japán tűzhasú gőte, és a törpe karmosbéka kisebb mint a sima karmosbéka,.

Minél kisebb az állat, annál jobb választás.


Ha kínai tűzhasú gőtét veszel, akkor legalább kettőt, mert ők párban érik jól magukat, de még 4-en is szoktak fetrengeni egymás tetején.


Ha a törpe karmosbékát választod, abból viszont elég csak 1db-ot venni.


Szerintem vedd azt, amelyik szimpatikusabb.

2014. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!