Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma? Többi lent.

Szakállas agáma? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tehát ugye arra már rájöttem hogy a zöldséges cuccos teszi ki a heti étkezésének 50-70%-át (ugye hogy ne legyen túlsúlyos, ne zsírosodjon el, valahol olvastam hogy a több felboncoltnál a mája elvolt zsírosodva.. stb)


Tehát, a zöldséget szerintem simán tudom neki állni, (bár tudom sokat eszik dehát na.. :)



A kérdésem inkább az lenne hogy az eleség állat literbe mennyi egy hónapban? Ha jól emlékszem heti 3x kell neki adni (ez a max) mármint bogárizéket. :)

Tehát egy hónapra mennyi 1-2 l?



Egyépként ha rosszul tudom ezt a zöldségezést akkor indokoljátok meg légyszíves.

Ja és egy megbízható tenyésztőt ha kérhetem Budapest környékén, aki ellát tanácsokkal.


Köszi :)


2014. nov. 10. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

1 alkalomra 10db nagy sáskát, vagy 20 tücsköt, vagy 20 gyászbogárlárvát megesz. Pillanatok alatt bekapkodja őket. Heti egyszer tápláló lenne ha kapna egeret, de én ahelyett főtt csirkehúst adtam, mert az egeret sajnálom. A csirkét szereti nagyon, és a bonduelle kukoricát is 1-2 evőkanállal.

Kb akkora adagot eszik mint a feje.

2014. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tehát egy hónapra durván 2-3 liter élő állat kell neki + felnőtt korában lehet adni egeret stb..


a csirkemell vagy az egér, kukorica amiket írtál nem hízlalja nagyon?



(te pénzben mennyit költesz rá havonta kajára?)

2014. nov. 11. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

A lisztkukac hízlal. A tücsök, sáska nem hízlal és szerintem a csirkehús sem.


Kiskorában bármennyit ehet nem hízik, csak növekszik, de nagy korában már oda lehet figyelni, mert könnyebben felszalad rá a zsír. De ha látjuk, hogy dagi, akkor kevesebb kaját kell neki adni lefogy. Tehát ha nincs túletetve, nem hízik el.

2014. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyibe kerül egy répának a harmada, de van amikor azt eszi. Reszelt répát, vagy egy kis paradicsomot összevágva. Van a Sparban zacskós saláta mix, azt is szereti, de én eszem meg a nagy részét, így nehéz kiszámolni, hogy ebből ő mennyit eszik. Fogalmam sincs hogy mennyit költök rá. Olcsóbb mint egy sisakos kaméleon tartása, de drágább mint egy madagaszkári nappaligekkót tartani. Valahol úgy a kettő közt van. Egy tengerimalacnál sokkal olcsóbb, mert az sok zöldséget eszik :)
2014. nov. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

értem, akkor nem fog csödbe vinni :)


Köszi a válaszokat

2014. nov. 12. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!